Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Šachový týdeník (k objednání zdarma)  (Přečteno 3570 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

J.S.

  • Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
  • *****
  • Oblíbenost: +551/-25
  • Offline Offline
  • Příspěvků: 1067
  • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Šachový týdeník (k objednání zdarma)
« kdy: Únor 13, 2007, 17:29:09 odpoledne »Trochu symbolicky dne 24. prosince, kdy si dáváme dárky, vyšlo nulté číslo Šachového týdeníku, ambiciózního projektu jednatele občanského sdružení Pražská šachová společnost Pavla Matochy a šéfredaktora internetového serveru ChessLady Václava Pecha. Šachový týdeník je totiž dárkem šachistům a všem zájemcům o tuto vznešenou královskou hru. Podobný zdroj informací, odborný, čtivý a aktuální, v šachové nabídce delší dobu chyběl. Šachový týdeník je vlastně klasický časopis v profesionální sazbě, který se může houpat na nástěnce v každé šachové klubovně.

Jsem velmi zvědav, jestli vydavatel vydrží poměrně odvážně zvolenou týdenní frekvenci vydávání jednotlivých čísel. O šéfredaktorovi Pavlu Matochovi jsem se dočetl, že je povoláním redaktor ekonomického týdeníku Euro a zaměřuje se na politiku a energetiku.

V předmluvě nultého čísla Šachového týdeníku jeho šéfredaktor uvádí: "Šachy jsou hra krásná a trochu také kouzelná. Koho očarují, ten se z jejich moci již nechce vymanit. Proto začínáme vydávat Šachový týdeník. Nejprve bude mít formu elektronického dokumentu ve formátu pdf, bude rozesílán e-mailem a vytisknout si ho může každý na své počítačové tiskárně. Jestli někdy získá tištěnou podobu i oficiálně a bude možné si jej koupit v trafice jako noviny, ukáže teprve čas. Šachový týdeník bude zatím vycházet zdarma, objednat si ho můžete na e-mailu pavel.matocha@euro.cz a info@prague.cz. Budeme jej financovat z darů a prodané inzerce. Chceme dělat časopis pro české šachisty. Bude to časopis otevřený nejrůznějším pohledům a názorům, časopis, který bude komunikovat se svými čtenáři. V ideálním případě se sami čtenáři budou stále více stávat i jeho autory. Budeme Vám vděčni za všechny poznámky, komentáře, tipy a příspěvky. Těšíme se na Vás na adrese info@praguechess.cz."

Svými ambicemi má tedy Šachový týdeník něco společného i s naším fórem. Jeho vydavatelům si dovoluji popřát, aby jim vydržely síly na jeho vydávání co nejdéle. Záslužným by jejich počin byl i v případě, kdyby týdeník byl časem transformován na čtrnáctideník či měsíčník.

Dosud vyšlo kromě nultého již šest jeho čísel. Nová adresa pro objednávku je  pavel.matocha@gmail.com.   Jako příklad cituji zajímavou aktualitu z č. 1:

Citace
PODVODNÃ?K SI NEZAHRAJE DESET LET

Desetiletým zákazem Účasti v šachových turnajích za podvádění v průběhu FIDE openu, který se hrál na počátku prosince v Dillí, byl Indickou šachovou federací potrestán Umakant Sharma. Byl chycen při používání bezdrátového zařízení, které měl při partiích ukryté ve své čepici. O tom, že Umakant Sharma využíval nápovědu zřejmě již delší dobu svědčí fakt, že si za posledního půl roku vylepšil ELO rating z 1989 až na 2480! Z kvality jeho dříve sehraných partií bylo přitom patrné, že se nejedná mimořádně talentovaného hráče, u kterého by podobný raketový vzestup mohl reálně nastat.
« Poslední změna: Červenec 02, 2007, 11:59:01 dopoledne od J.S. »
IP zaznamenána

                                                                            J.S.
 

Stránka vytvořena za 0.043 sekund, 25 dotazů.