Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Grygovští myslivci v televizi!  (Přečteno 5073 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Grygovští myslivci v televizi!
« kdy: Únor 18, 2007, 08:54:06 dopoledne »


Následky povodní

Zdroj: Televize Prima
Datum: 10.04.2006
Autor: Andrea Vyroubalová
Moderátor: Stanislav Lenert
Relace: Minuty regionu - Olomouc


Moderátor (Stanislav Lenert):
Škody po povodních začali sčítat nejen lidé a zemědělci, ale i myslivci. Ti odhadují, že v zaplavených honitbách velkou vodu nepřežila až polovina zvířat. Nejhůř jsou na tom zajíci. Mláčata se zřejmě utopila všechna a dospělých přežila jen třetina. Obnova jejich populace trvá až 10 let. Po kruté zimě je to další rána, která zvířata i myslivce postihla.

Letošní záplavy za sebou nechaly doslova spoušť. Lidé už začali svoje vyplavené domy uklízet a počítat škody. Povodněmi ale netrpí jen lidé. V Grygově na Olomoucku zůstaly na ostrově uprostřed vody uvězněné srnky a zajíci. Přikrmovat je sem chodí místní starosta.

Otakar Hlaváč, starosta Grygova /nez./:
Dvakrát do týdne sem musím nasypat do krmelce jak srnčímu, tak zajícům, protože oni se všeci dostali, jak se říká na jedinou suchou mýtinu tady, která nebyla zaplavená. Les je plnej vody.

Autor.
Zvěř vyčerpala dlouhá zima. Když zvířata nemohla potravu najít, teč se k ní neměla jak dostat.

Otakar Hlaváč, starosta Grygova /nez./:
Přikrmoval jsem celu zimu, když bylo hodně sněhu, teč přikrmujeme, když je moc vody. Takže věřím, že voda brzo opadne a zvěř se dostane zpátky do toho lesa.


Podle myslivců jsou na tom nejhůř zajíci. Ti totiž neměli před vodu kam utéct. Mláčata z prvních vrhů tak zůstala všechna v zatopených norách.

Otakar Hlaváč, starosta Grygova /nez./:
Určitě ty z toho prvního vrhu, březňáci jsou pryč. Určitě a samozřejmě bažanti ještě neseděli, uvidíme, jestli seděli, ale prostě ty první vrhy jsou pryč.

Autor.
Obnovit populaci zvířat po katastrofálních povodních z roku 1997 se myslivcům podařilo teprve loni. Teč přišlo v podstatě to stejné znovu. Myslivci doufají, že na obnovu zvěře, najde peníze i Ministerstvo zemědělství.

Převzato z: http://www.silvarium.com/_annopress/mysl060412_0029.htm
« Poslední změna: Březen 21, 2007, 20:22:20 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

                                                                            J.S.

Krasomil

 • Nováček
 • *
 • Oblíbenost: +20/-0
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 8
Re: Grygovští myslivci v televizi!
« Odpověď #1 kdy: Únor 21, 2007, 23:06:15 odpoledne »

Chtěl bych upozornit na překlep nebo neznalost redaktora, moderátora či autora předchozího článku.
Cituji z něj:

"Podle myslivců jsou na tom nejhůř zajíci. Ti totiž neměli před vodu kam utéct. Mláčata z prvních vrhů tak zůstala všechna v zatopených norách."

V loňském roce jsme uspořádali s p. Vodičkou (hospodář našeho HS) pro děti mateřské a základní školy v Grygově tradiční mysliveckou vycházku na které jsme s našimi nejmenšími hovořili o myslivosti, ukázali jim různé myslivecké pomůcky, předvedli ukázku výcviku a práce lovecky upotřebitelného psa atd. Proč to píši?

Jsem totiž hrdý na to, že naše dětí ve věku 5- 9 roků na rozdíl od redaktorů TV Prima bezpečně vědí že v noře žije např. liška obecná, jezevec lesní či králík divoký ale nikoliv zajíc polní.

 ;D Celkem mě mrzí že mi tento pořad unikl. ;D
IP zaznamenána

Dosik

 • Plný člen
 • ***
 • Oblíbenost: +114/-42
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 180
Re: Grygovští myslivci v televizi!
« Odpověď #2 kdy: Únor 22, 2007, 09:28:43 dopoledne »

IP zaznamenána

Dosik

 • Plný člen
 • ***
 • Oblíbenost: +114/-42
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 180
Re: Grygovští myslivci v televizi!
« Odpověď #3 kdy: Únor 22, 2007, 09:38:52 dopoledne »

IP zaznamenána

GOF

 • Host
Re: Grygovští myslivci v televizi!
« Odpověď #4 kdy: Únor 22, 2007, 14:38:33 odpoledne »

Pane moderátore J.S., můžete mi říci co jste tímto zahajovacím, nepřesným a překopírovaným článkem chtěl na GOFu říci a nastartovat?
Myslím, že zcela Úmyslně a takřka podobně jako s minigolfem jste otevřel diskusi o myslivcích, společenské to organizaci, která v obci působí desítky let jen z důvodu toho, že někdy při povodních exstarosta krmil zatopenou zvěř.
Co na tom špatného. Že zajíc nemá noru, a dospělí to neví, to byste měl na stránkách GOF raději vysvětlit a pro ty mladší (možná , že ti to ví všichni od ZŠ) propagovat - když už jste tuto diskusi otevřel.
Otevřete diskusi a napište také něco o našem  panu starostovi, jak dobře opravil komunikaci v Masarykově návsi. Vždyť ta oprava nevydrží ani měsíc. A jak si to však před časem někdo pochválil.
Nevím zda vám vadí  ti myslivci nebo jen ten OHst.?
IP zaznamenána

J.S.

 • Amatérský pisálek
 • Globální Moderátor
 • Ultrasuperčlen
 • *****
 • Oblíbenost: +551/-25
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 1067
 • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Re: Grygovští myslivci v televizi!
« Odpověď #5 kdy: Únor 22, 2007, 19:04:13 odpoledne »

Děkuji za dotaz, ale již nikoli za jakousi podivnou snahu o dezinterperetaci mého příspěvku. Odpovídáte si sám, ač netázán, jak se vám to hodí do dnes již podruhé vámi prezentované snahy štvát lidi proti sobě a vidět vše ve zlém. Snažíte se činnost moderátora shodit, znevážit a vyvolávat pocit, že mu vadí myslivci či vámi označený OHst. Já takovému stylu říkám Kazimírovština (rozeštvi všechny a panuj!).

Příspěvkem jsem chtěl sdělit čtenářům, a domníval jsem se, že to bude každému srozumitelné, že v televizi byl vysílán rozhovor s bývalým starostou obce Grygov o tom, jak pomáhá zachraňovat zvěř před Úhynem v důsledku zatopení lesa a informovat je o jeho znění.

Kdybyste prošel celé fórum, zjistil byste, že mojí zálibou je mimo jiné i vyhledávání a publikování zajímavostí, které se vztahují ke Grygovu, na internetu. Zkuste si zadat do vyhledávače heslo "Grygov" či "grygovský" a uvidíte, co se Vám zobrazí. Domnívám se, že není běžnou záležitostí, aby občan Grygova poskytl rozhovor televizi. A je to nesporně pro občany zajímavé. Rozhovor se týkal myslivců a hlavně krásné a záslužné obětavosti bývalého pana starosty při péči o zvěř při povodních. Proto jsem ho zařadil do rubriky o činnosti mysliveckého sdružení, která byla zatím dosti skrovně obsazena příspěvky. Pozorně si také prohlédněte můj příspěvek z prosince a dojde vám, že práce myslivců si vysoce cením. Domnívám se, že činnost jejich sdružení je hodna ocenění a pozornosti, jde o tradiční nádhernou zálibu až vášeň grygovských občanů.

Žádnou diskuzi jsem tím neotevřel, rubrika existuje prakticky již od založení fóra, vlastně přesně od doby, kdy sem přispěl Krasomil (také vlastně pan Hlaváč) přehledem akcí myslivců.  Také jsem nechtěl nic nastartovat. Asi jste nepostřehl, že jsem si nedovolil zajímavý rozhovor nijak komentovat, změnit ani zkreslit (jak si můžete ověřit porovnáním se zdrojem), mluvil sám za sebe. Proč by lidé, kteří vysílání neviděli, neměli být seznámeni s tím, že a jak vystupoval náš bývalý starosta v televizi. Rozhovor byl určen veřejnosti. Nechte bývalého starostu na pokoji, nezávičte mu, že vystupoval v televizi a nechte na pokoji i toto fórum, které až na několik málo výjimek vám podobným oceňuje spousta lidí nejen z Grygova. Proč se označejete GOF, když se mu snažíte škodit? Asi právě proto, což? 

Vzal jsem si k srdci výtky některých přispěvatelů, že se jim zdá, že nejsem zcela objektivní a že bývalého starostu obce jen kritizuji. I když s tím Úplně nesouhlasím, rozhodl jsem se v posledních dnech více připomenout zásluhy, působení v médiích a široké aktivity bývalého pana starosty. Opakovaně jsem byl napadán, že tak nečiním. S tím souvisel i příspěvek o areálu minigolfu. Neobsahoval ani drobeček čehokoli negativního, což vám ve vaší zaslepenosti zřejmě uniklo. 

Pokud máte přehled o práci mysliveckého sdružení, jeho historii v Grygově a populárně naučné znalosti z této oblasti, rádi váš příspěvek uvítáme. Já bohužel jsem v tomto směru tabula rasa. O zdejším mysliveckém sdružení ani o životě zajíců a bažantů toho moc nevím. Rádi chodíme zvířata s rodinou pozorovat do Království. Napište nám něco i o nich.

Pokud jde o díry na silnici v ulici Masarykova náves, jsem za jejich provizorní opravu velmi vděčen, protože jsem na ně nadával denně, když jsem tudy projížděl a nebyl jsem sám. Svůj názor jsem na ně již v tomto fóru vyjádřil, nechápu, proč mne vyzýváte, abych tak učinil znovu. Pokud na celkovou opravu povrchu silnice nejsou prostředky, je dobře, že jsou prováděny aspoň opravy provizorní. Jak dlouho vydrží, ukáže čas. Mohou se případně zopakovat. Musíte být hodně podivný tvor, když vám vadí i to, že někdo spravuje silnice. Chcete-li o tom diskutovat, vyjádřete se v příslušné rubrice a nepleťte to sem myslivcům. Víte-li o nějakém rozhovoru současného starosty pro televizi či tisk, sem s ním, lidi takové věci zajímají.

Nevadí mi ani myslivci, ani žádný OHst. Naopak, miluji atmosféru mysliveckého hnutí, jak ji krásně ztvárnil režisér Jiří Menzel ve fantastickém skvostném filmu  "Slavnosti sněženek", natočeném podle literární předlohy mého oblíbeného spisovatele Bohumila Hrabala. Některé z grygovských myslivců již znám a jsou to všechno bezvadní nadšenci. Víte, my nadšenci pro jiné oblasti máme pro jakékoli jiné nadšence pochopení, cítíme se spolu na jedné lodi. V nadšenectví lidí pro nějakou zálibu je totiž vždy obrovský zdroj síly a vzájemného pochopení.


Netahejte mezi myslivce politiku nebo rozeštvete i je!Vadí mi spíše přístup takových, jako jste vy, kteří nejsou schopni napsat nic pozitivního a zajímavého a jen GOF zahnojují "blbou náladou". Vaše metody jsou však průhledné a svůj styl asi nedokážete změnit, takže jste vždy dobře "čitelný". Anebo mne teč šokujete efektním pojednáním o historii a současnosti mysliveckého sdružení v Grygově? Nabízím vám dokonce, že pokud ho vy nebo někdo jiný napíšete, prosadím jeho umístění na www obce do příslušné rubriky a nebude-li vám to libo, nemusí být umístěno zde ve fóru. Tak pro myslivce něco udělejte, v kontextu vašeho příspěvku se snažíte vypadat jako jejich příznivec! Případné pravopisné chyby a bídnou stylistiku rád opravím.   

___________________________________________________
Slavnosti sněženek (film z roku 1983):
 
Nezapomenutelný spor dvou mysliveckých spolků nad zastřeleným kancem. Povídka je vlastně portrétní miniaturou sousedů, s nimiž Bohumil Hrabal žil uprostřed chatové oblasti v Kersku nedaleko Prahy. Většina literárních postav má svůj reálný a živý předobraz. S neopakovatelným vypravěčským stylem spisovatele a skvělou profesionální technikou režiséra se před vašima očima rozvíjí nostalgická, ale především hluboce lidská freska žánrových příběhů lidí a lidiček žijících v Polabí. Znovu ožívají pan Franc, Leli, rodina hostinského z Hájenky a nezapomenutelný příběh sporu dvou mysliveckých jednot nad zastřeleným kancem. Ve filmu se snoubí poetično s realistickým popisem, stylizovaná nadsázka s humornou drobnokresbou, události veselé s událostmi smutnými.


Drobný postřeh:

Citace
Takže věřím, že voda brzo opadne a zvěř se dostane zpátky do toho lesa.


Nevím zda vám vadí ti myslivci nebo jen ten OHst.?
« Poslední změna: Prosinec 11, 2007, 17:33:27 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

                                                                            J.S.

Ocasnik

 • Nováček
 • *
 • Oblíbenost: +24/-0
 • Offline Offline
 • Příspěvků: 4
Re: Grygovští myslivci v televizi!
« Odpověď #6 kdy: Únor 22, 2007, 21:33:11 odpoledne »

Vážený pane GOF,
nemyslím si, že na zveřejnění článku MYSLIVCI V TV je něco špatného. Ať občané vidí jak byl pan ohst obětavý a zvěřmilující myslivec! Kolik lidí raději sedí doma a kritizují narozdíl od ohst., který bez nadsázky nasazoval vlastní život v těchto těžkých situacích. To, že se neumí pořádně vyjadřovat nikomu nemusí vadit (komu není z hůry dáno v apatice nekoupí), ale pokud vím, číst umí docela obstojně . Naopak si myslím, jak je hezké, že člověk, který nemá celý život vztah k přírodě, ho na sklonku své Úspěšné kariéry v sobě objevil! U vidíme do kolika dalších spolků se bude aktivně ohst zapojovat nyní.
IP zaznamenána
 

Stránka vytvořena za 0.142 sekund, 29 dotazů.