Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Nadační fond GENÁČEK  (Přečteno 5589 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

jabko

• Host
Nadační fond GENÁČEK
« kdy: Prosinec 28, 2006, 01:02:35 dopoledne »

Možná jste to také zažili. Někoho nebo něco jste pochválili a tím jste na něj či na to vlastně více zaměřili svoji pozornost. A ejhle, naráz máte pocit, že jste přechválili či nebyli dost objektivní. Mně se to stalo v případě grygovské knihovny.

Stále sice platí to kladné, co jsem nedávno napsal, ale znepokojují mne časté výpadky ve fungování knihovny v posledních týdnech. Prozatím bývaly alespoň avizovány předem na www stránkách obce, ale včera jsem byl dost zklamán, když jsem se štosem knih, které jsem chtěl vrátit, dorazil kolem 17.45 hod. ke knihovně a zjistil, že se "nevrtí". Asi jsem přehlédl nějaké upozornění, říkám si. Ale nikde nic, jen cedule na dveřích.

Provoz knihovny samozřejmě není v obci to nejdůležitější. Domnívám se však, že by snad nemělo být až tak obtížné zajistit, aby nebyl odvislý jen od jednoho člověka, jeho dovolených, nemocí a jiných pracovních výpadků. Nejde snad o tak vysoce specializovanou činnost, aby pracovnice knihovny nemohla mít zaškolenou zástupkyni, která by v nezbytné míře provoz knihovny zabezpečila po dobu její nepřítomnosti. Jiné řešení, jak zajistit vyhovující pravidelný a spolehlivý chod knihovny, mne zatím nenapadlo ...         

Anebo byli na oslavě narozenin Otakara Hlaváče úplně všichni pracovníci OU?

panu J.S.                             myslím že toto by si měli vyřešit nynější  zástupci obce
a než se tam ty dočmajdáš, se nediv že je zavřeno
« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 03:17:03 dopoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
  • Oblíbenost: +551/-25
  • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Re: Nadační fond GENÃ?ČEK
« Odpověď #1 kdy: Prosinec 28, 2006, 12:18:27 odpoledne »

Úroveň člověka, obce i celé společnosti se nejlépe pozná podle jejich přístupu k těm nejslabším - dětem, nemocným, invalidům a starým lidem.

A kdo jiný než vedení obce by měl řešit šlendrián v knihovně?
« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 03:17:17 dopoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

J.S.

Jiří Aust

• Globální Moderátor
  • Mladší člen
  • Oblíbenost: +148/-0
Re: Nadační fond GENÁČEK
« Odpověď #2 kdy: Prosinec 28, 2006, 16:45:03 odpoledne »

panu J.S.                             myslím že toto by si měli vyřešit nynější  zástupci obce
a než se tam ty dočmajdáš, se nediv že je zavřeno

Jsem na rozpacích jestli vůbec reagovat na tento příspěvek, ale nakonec musím napsat alespoň pár slov. Vážený(-ná) jabko, přeji ti aby tě v životě nepotkal žádný tělesný ani mentální handicap.
Při své práci v nadačním fondu "Genáček", jež má za Úkol spojovat svět "zdravých" a tělesně nebo mentálně postižených dětí jsem poznal problémy těchto dětí i jejich rodičů. Při prvním setkání s těmito lidmi jsem zažil menší šok a poté jsem musel přehodnotit svůj žebříček hodnot. Za 6 roků práce pro tento nadační fond jsem poznal že tito lidé vůbec nepotřebují náš soucit a Útrpné pohledy ale potřebují (někdy i vyžadují) naprosto rovnocený přístup jako ke "zdravým" lidem. Navíc od těchto lidí (a dětí zvláště) se lze toho spoustu naučit.
Z tvého příspěvku je patrné, vážené jabko, že máš také určitý mentální problém a proto ti nabízím možnost zapojení se do práce v Genáčku a uvidíš, že se z nezralého jabka stane rázem krásné a vybarvené jablko jež v první řadě obohatí své já. ;)
« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 03:17:33 dopoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

Jiří Aust

• Globální Moderátor
  • Mladší člen
« Odpověď #3 kdy: Prosinec 28, 2006, 17:06:16 odpoledne »

Omlouvám se, ale ještě jsem zapoměl na naše stránky www.genacek.cz
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
  • Oblíbenost: +551/-25
  • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
« Odpověď #4 kdy: Prosinec 28, 2006, 17:30:37 odpoledne »

NADAČNÍ FOND GENÁČEK

Nadační fond při Genoservis, a. s.
Jožky Jabůrkové 1, 779 74 Olomouc
tel.: 00420 585 425 005, fax: 00420 585 413 387
e-mail: sekretariat@genoservis.cz

info: www.genacek.cz

Hlavním smyslem činnosti nadačního fondu je podpora handicapovaných dětí a jejich integrace do společnosti. Hlavní náplní nadačního fondu je pořádání zejména kulturních, sportovních a společenských akcí, aby se děti při společné činnosti dověděly více o sobě a vzájemně se učily, že k životu patří zdraví i nemoc.

Poznámka: Opět mi nezbývá než Kazimírovi (jabko) poděkovat. Bez jeho jedovatého hnusu bychom se těžko dozvěděli o zapojení zastupitele obce pana ing. Jiřího Austa do lidsky i společensky tak vysoce prospěšné a oceněníhodné činnosti. Vlastně nám, Kazimíre, pomáháš, abychom se všichni v Grygově dobře poznali. Včetně tebe, samozřejmě. Opět stojíš u zrodu velkých věcí. 
« Poslední změna: Listopad 11, 2008, 03:18:08 dopoledne od Petr Chramosta »
IP zaznamenána

J.S.

Ananásek

• Nováček
  • *
  • Oblíbenost: +24/-0
« Odpověď #5 kdy: Prosinec 28, 2006, 17:44:02 odpoledne »

Pane Aust. Já jsem jeden z chlapečků, kterým lidé jako vy pomáháte, mám dětskou mozkovou obrnu. Moc vám děkuju a taky všem vašim kamarádům z Genáčku. 
IP zaznamenána

Mičurin

• Host
« Odpověď #6 kdy: Prosinec 28, 2006, 23:18:01 odpoledne »

Pane Auste, Vy si vážně myslíte, že ze shnilého jablka prolezlého červy by se Vám podařil vytvořit pořádný Golden Delicius, Jonagold nebo Gloster? Závidím Vám Váš optimismus.
Jste moc hodný, že pomáháte těm, kteří to nejvíce potřebují. Věnujte se této činnosti i nadále a na shnilá jabka (jablka) zapomeňte.

IP zaznamenána

Jiří Aust

• Globální Moderátor
  • Mladší člen
« Odpověď #7 kdy: Prosinec 29, 2006, 09:02:51 dopoledne »

Vážený Mičurine, jestliže už i ty skládáš ruce do klína a nevěříš svému šlechtitelskému talentu, jenž dokázal ve své době dokonce poručit i zákonům biologie a genetiky, tak to je potom s jabkem hodně zlé. Přesto mu ale nechejme možnost aby mohlo zapracovat samo na sobě.
Mé zásluhy v Genáčku jsou spíše symbolické a vůbec nebylo mým cílem se takto prezentovat. Jen jsem chtěl jabku podat pomocnou ruku při jeho pádu na dno lidské morálky a etiky. Efekt práce v Genáčku je větší pro mou osobu (ve smyslu jiného vnímání světa) než můj přínos pro tento nadační fond.
IP zaznamenána

Stránka vytvořena za 0.371 sekund, 28 dotazů.