Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Železniční nehoda  (Přečteno 4606 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

J.S.

  • Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
  • *****
  • Oblíbenost: +551/-25
  • Offline Offline
  • Příspěvků: 1067
  • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Železniční nehoda
« kdy: Březen 01, 2007, 21:00:31 odpoledne »

V sobotu 23.12.2006 v podvečer vypadl devětačtyřicetiletý muž z jedoucího vlaku mezi žst. Grygov a Brodek u Přerova. Cizí zavinění nebylo zjištěno. Muž vypadl z IC 541 Hutník, který jel z Prahy do Ostravy. Policisté nařídili soudní pitvu. Kvůli nešťastné události byl na 2 hodiny přerušen provoz na jedné koleji.

x - x - x

Olomoučtí kriminalisté řeší záhadné Úmrtí muže, který v sobotu vypadl z jedoucího vlaku. K tomu, aby vyskočil z okna, musel rozbít speciální sklo v nástupních dveřích a na to je potřeba opravdu velké síly. Není tedy vyloučeno, že muži z okna někdo pomohl.

Už několik dní kriminalisté zjišťují, co se vlastně v mezinárodním rychlíku nedaleko Grygova stalo. Zatím ale tápou. Mrtvý muž se totiž z vlaku ven musel protáhnout okénkem, které je široké sotva čtyřicet centimetrů. Je velmi obtížné to sklo rozbít, třeba holou rukou je to nereálné.

K záhadnému případu dovedla kriminalisty jedna z cestujících

Když byla na záchodě, prý slyšela na chodbě podivné zvuky. Tam ale uviděla už jen rozbité a zakrvácené okno dveří. Policisté prohledali celý Úsek trati mezi Brodkem u Přerova a Grygovem. Tělo mrtvého pak našli přímo na trati.

Kriminalisté nyní prověřují několik verzí, za jakých okolností mohl muž z jedoucího rychlíku vypadnout. Zatím se neví, jestli někdo neznámý spáchal ve vlaku podivnou vraždu, nebo zda se mrtvý muž rozhodl sám neméně podivným způsobem skoncovat se životem. Vyloučit se dá zatím jedině nešťastná náhoda. Člověka nemůže žádný podtlak protáhnout okénkem u dveří.

Okolnosti, mechanismus zranění a příčinu objasní až nařízená pitva. Záhadou zůstává i to, čím se podařilo okno rozbít. Žádný předmět, který by to umožnil, se nepodařilo nalézt ve vlaku ani v okolí mrtvého.

x - x - x

Sebevražda nebo brutální vražda. To jsou zřejmě jediné možné verze tragédie, která se odehrála ve spoji InterCity Hutník mezi Grygovem a Brodkem u Přerova.

Tělo našli u Grygova

Jedna z cestujících, která byla právě na toaletě předposledního vagonu, zaslechla z chodby ránu. Když vyšla z kabinky, viděla, že skleněná výplň dveří vagonu je rozbitá a střepy jsou potřísněné krví.

Okamžitě zalarmovala vlakový personál. "Souprava zastavila ve stanici Hranice na Moravě, kde již čekali policisté. Společně s pracovníky drah prohledali vlak," řekl mluvčí Českých drah Aleš Ondrůj.

Policisté současně začali procházet okolí trati a nedaleko Grygova skutečně objevili tělo cestujícího.

O nešťastnou náhodu zřejmě nešlo
Podle mluvčího olomoucké policie Ivo Vykopala kriminalisté ještě v Hranicích vyslechli ostatní cestující.

"Zatím nezjistili cizí zavinění. Tělo je v současné době v olomoucké nemocnici a byla nařízena soudní pitva," řekl Vykopal.

Policisté mohou předem škrtnout verzi o nešťastné náhodě. Tvrdí to alespoň vyšetřovatelé drážní inspekce.

Nerozbitné sklo

"Je nemožné, aby někdo tím sklem na dveřích propadl nedopatřením. Je to speciální dvojité sklo, které není jednoduché rozbít. Buč vyskočil Úmyslně, nebo ho někdo z vlaku vyhodil," řekl mluvčí inspekce Jan Kučera.

Co se přesně ve vlaku stalo, musí zjistit policie. "Rozbít takové sklo například holou rukou podle mě není reálné, stejně jako to, že by se třeba člověk o okno opřel a sklo povolilo," souhlasí také mluvčí drah Aleš Ondrůj.

Z internetového zpravodajství
« Poslední změna: Březen 03, 2007, 13:42:33 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

                                                                            J.S.
 

Stránka vytvořena za 0.048 sekund, 23 dotazů.