Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Autor Téma: Internetový prohlížeč  (Přečteno 6178 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
  • Oblíbenost: +551/-25
  • F. Schiller (1759-1805): Život znamená snít.
Internetový prohlížeč
« kdy: Březen 15, 2007, 12:41:03 odpoledne »

Delší dobu jsem nadal dopustit na Mozillu Firefox, která bývá prezentována slovy - rychlý, bezpečný a spolehlivý internetový prohlížeč, který vám umožní bezstarostné brouzdání po webu. Je neustále aktualizována a začíná být vážným konkurentem microsoftímu Internet Exploreru. Českou lokalizaci stáhnete zde: http://firefox.czilla.cz/stahnout/ a veškeré informace o ní najdete zde: http://firefox.czilla.cz/.

Vlastnictví legálních Windows s sebou nese možnost bezplatného legálního stažení nové verze Internet Exploreru 7, který se dle mých poznatků Firefoxu svými vymoženostmi prakticky vyrovnal. Microsoft tak náskok Firefoxu dohnal a bude zajímavé jejich soupeření dále sledovat. Výhodu by z toho měli mít jejich uživatelé. Ke stažení zde: http://www.microsoft.com/cze/windows/products/winfamily/ie/default.mspx

Sám jsem ji sice nikdy nepoužíval, ale něktří mí známí si pochvalují i Operu, kterou si můžete stáhnout zde: http://www.opera.com/index.dml. Vyčerpávající informace v češtině naleznete zde:http://www.operacesky.net/
IP zaznamenána

J.S.

Dosik

• Plný člen
  • Oblíbenost: +114/-42
Re: Internetový prohlížeč
« Odpověď #1 kdy: Březen 15, 2007, 19:10:51 odpoledne »

Pouzivam predevsim mozillu Firefox a nedam na ni dopustit. Opera je take kvalitni....vestsinou ji pouzivam na stahovani vetsich souboru.
Co se tyce IE7, tak porad ma microsoft velkou konkurenci ve Firefoxu. Ikdyz ted IE7 dohnal Firefox , tak muj nazor je , ze to neni na dlouho a za chvíly prijde "lišák"  :) s necim uplne novym a revolucnim  ;)
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #2 kdy: Březen 15, 2007, 19:21:47 odpoledne »

Před chvílí jsem nainstaloval i Firefoxe a nastavil ho jako výchozí prohlížeč - stýskalo se mi po něm, byl jsem na něj přece jen zvyklý. Má oproti IE 7 spoustu pluginů a rozšíření (např. předpověč počasí nastavitelnou přímo pro Grygov a v češtině). Je vidět, že na ní pracovali a pracují nadšenci - a ty já rád. Thunderbirdu by samotnému mohlo být smutno bez sestřičky ...   
IP zaznamenána

J.S.

Dosik

• Plný člen
  • Oblíbenost: +114/-42
« Odpověď #3 kdy: Březen 15, 2007, 22:31:25 odpoledne »

:D ;)
IP zaznamenána

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #4 kdy: Říjen 17, 2007, 19:21:03 odpoledne »

IP zaznamenána

J.S.

Petr Chramosta

• Administrátor
  • Superčlen
  • Oblíbenost: +193/-32
    • Skupina Žízeň
« Odpověď #5 kdy: Listopad 18, 2007, 16:18:39 odpoledne »

Používám Mozillu Firefox pro její rychlost a jednoduchost. Plně mi vyhovuje i možnost rozšířit ji o různé doplňky:
  • NoScript povoluje JavaScript, Javu (a další zásuvné moduly( pouze pro důvěryhodné servery dle vašeho výběru (např. vaše stránky pro home-banking). Tento seznam důvěryhodných serverů založený na preventivním blokování přístupu předchází zneužití bezpečnostních děr (známích a dokonce i neznámých!) bez jakékoli ztráty na funkčnosti
  • Download Statusbar zobrazuje a umožňuje správu stahování ve stavové liště
  • RSS Editor zobrazuje RSS zprávy z kanálů ve stavové liště
  • Skype axtension for Firefox zobrazuje tel. čísla s tlačítkem skype sluchátka a umožňuje po kliku telefonovat přímo z html stránky
IP zaznamenána
Kéž nebe spustí záchranný pás, půjde-li proti nám, to co je z nás.

J.S.

• Amatérský pisálek
  • Globální Moderátor
  • Ultrasuperčlen
« Odpověď #6 kdy: Listopad 18, 2007, 17:29:48 odpoledne »

Už je tomu tak - zamiloval jsem se. Úplně si mě získala. Nebyla to láska na první pohled. Nejdříve jsem k ní měl spíše nedůvěru. Moje nová partnerka mi však ukázala takové utajené kvality, že jsem naprosto podlehl. Vyzrálá, spolehlivá a příjemná společnice.

Tak dlouho jsem testoval oba hlavní soupeře mezi internetovými prohlížeči (Mozillu Firefox a Internet Explorer 7), abych se nakonec přiklonil, jak už to v životě často chodí, k třetímu - Opeře. Mám rád, když si mohu program přizpůsobit "obrazu svému", resp. svým potřebám a požadavkům. Netvrdím, že Opera je nejlepší, ale oblíbil jsem si ji. Lze na ni stáhnout spoustu skinů, pluginů a dalších doplňků, i když i její základní výbava je poměrně bohatá. Jako v jediném browseru je v ní implemetován i jednoduchý poštovní klient. Z internetových zdrojů přebírám jednoduché srovnání:

« Poslední změna: Listopad 18, 2007, 17:36:40 odpoledne od J.S. »
IP zaznamenána

J.S.

Stránka vytvořena za 0.314 sekund, 23 dotazů.