Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: [1] 2 3 ... 10
 1 
 kdy: Březen 12, 2017, 18:00:11 odpoledne 
Založil Kamila Grmolenská - Poslední příspěvek od Kamila Grmolenská
Triatlon Grygov zve sportovce 17.6. 2017 na 2. ročník G Triatlonu se zázemím v sokolské zahradě v Grygově.

10.30 - 12 registrace
13h start závodu
16h vyhlášení výsledků

kategorie: muži, ženy, 50+, 5x štafeta (jen pro starší 18 let)

0,7 km plavání, 28km cyklistika, 6,5km běh

Počet startujících omezen, registrujte se na: www.triatlon.grygov.cz

2 
 kdy: Prosinec 13, 2016, 13:54:03 odpoledne 
„Zkoušíme, dokud to nevyjde, a ono to jednou vyjde,“ říká o dřině v tělocvičně trenérská mistryně Evropy i světa Monika Gábová

Tentokráte jsme oslovily Moniku Gábovou, která je mistryní ČR, Evropy i světa coby mažoretka či trenérka mažoretek. Zároveň byla dlouho dobu jednou z lektorek Rodinného centra Grygov. O životě s mažoretkami jsme si povídaly na konci léta.

Monči, v prostředí mažoretek se pohybuješ již 17let, pamatuješ si na úplné začátky?
Na své začátky si pamatuju moc dobře. K mažoretkám jsem se dostala vlastně úplně náhodou. Vždy mě přitahoval tanec a hudba, v životě jsem vyzkoušela mnoho tanečních kroužků, ale konkrétně mažoretky mě oslovily až v roce 1999. V tomto roce se v Přerově konalo Mistrovství Evropy, kterého jsem zúčastnila coby divák. Poté dělaly přerovské mažoretky nábor a mě přijaly (smích). I když se to nezdá, někdo si stále pod mažoretkami představuje uniformy a dechovku a já tak opravdu začínala, ale dnes je již vše jinak. Mažoretkový sport se během pár let velice změnil. Hudba může být jakákoli moderní, pomalá i rychlá, kostýmy jsou krásně propracované, i pravidla se každým rokem zdokonalují.
Kdy se z tebe jako aktivní mažoretky stala trenérka?
V roce 2008 jsem dostala nabídku trénovat v Brodku u Přerova  přípravku pro děvčata ve věku od 6-10 let. Od té doby se náš soubor rozrostl z počtu 20 děvčat na nynějších 80 děvčat.  V roce 2010 jsem ukončila svoji aktivní činnost a začala se naplno věnovat trénování. Bylo to pro mě velice náročné. Když cvičíte, přijdete na trénink a o nic se nestaráte, odcvičíte pouze to, co po vás chce trenér, ale jako trenérka jsem musela absolvovat několik školení baletu, gymnastiky, twirlinkgových školení (práce s hůlkou), porotcovských zkoušek a mnoho dalších. I nyní jezdíme na školení.
Můžeš nám tedy říci něco víc k tvé hlavní volnočasové náplni, tj. k mažoretkám v Brodku?
Náš soubor se jmenuje GINA Brodek u Přerova a založila ho Jana Hebelková v roce 2008, nyní máme 4 kategorie, a to přípravku od 4-6 let, kadetky od 6-11 let, juniorky, které vedu společně s Klárou Mazalovou  ve věku od 12-14 let, a poslední seniorky od 15 a výše. Na každou kategorii máme dva trenéry, mezi kterými musí panovat souhra, jinak by náš soubor nepatřil mezi nejlepší. V každé kategorii je v průměru zhruba 17 děvčat, máme týdně dva  dvouhodinové tréninky a k tomu víkendové tréninky. Před soutěžemi jsou tréninky častěji, takže cvičíme třeba i čtyři víkendy po sobě. Trénujeme všude možně, ale nejvíce využíváme brodeckou ZŠ a sokolovnu. Náš soubor se kromě soutěží věnuje i vystupování na různých společenských akcí, jako jsou hody, zábavy, průvody, plesy, jezdíme i na zahraniční zájezdy, např. do Itálie, Francie, Chorvatska, Maďarska, Německa.
A můžeš, Moni, porovnat situaci během závodu? Bylo pro tebe náročnější vystupovat, nebo se teď jen dívat?
Určitě je pro mě o hodně náročnější dívat se jako trenérka. Jako trenér jsem i první člověk, na kterého se snese kritika. Prakticky cvičím a dělám mažoretky 24 hodin 365 dní v roce. Není den, abych se nevěnovala mažoretkám. Mažoretky mají sezónu od září do června, ale v září už začíná nová sezóna, takže celé prázdniny vymýšlíme témata, hledáme vhodnou hudbu, kostýmy, nápady v různých tanečních odvětvích. Během podzimu děvčata vše učíme, takže každý druhý víkend jsme na soustředění. Na jaře to vypukne v podobě soutěží, které sice končí v průběhu června Mistrovstvím Evropy, ale letos se ještě na konci srpna konalo v Praze  Mistrovství světa. Ale pokaždé se těšíme, já osobně jsem už dva dny před soutěží nervózní a nemohu dospat soutěžního dne. A pak přijde ten okamžik, kdy jsou děvčata nachystaná v nádherných kostýmech a celou dobu, kdy jsou na pódiu, nemohu ani dýchat. Při každém výhozu, otočce nebo těžším prvku jsem v křečích, protože jako trenérka holky opravdu znám a už poznám, kdo a kde to asi zkazí a při soutěži jen čekám, zda dotyčná udělá stejnou chybu jako na tréninku nebo mě mile překvapí (smích).
Odkud čerpáš inspiraci?
Inspiraci beru na každém kroku – z filmů, muzikálů, na internetu z videí. V mých začátcích se necvičily rozcvičky, o baletu jsem slyšela jen z povzdálí, gymnastika byla pro mě neznámá. Ale teď je vše jinak. A i já jako trenérka musím jít s dobou. Vše jsem se postupně učila a učím i nadále. Je mojí povinností umět to, co požaduji od svým děvčat. A jelikož je Česká republika  velmocí mažoretek, jsme to právě my, kdo udává tempo a trendy. A proto jsem velice ráda, že patřím k týmu z těch nejlepších.
Máme-li mluvit o týmu nejlepších z nelepších, je nějaká skladba, na kterou doteď ráda vzpomínáš?
Ráda vzpomínám na úplně všechny skladby, i když se snažím každý rok zlepšovat ve výběru, vyhýbat se chybám z předchozích let a zvyšovat nároky. Z mých let, kdy jsem cvičila, bych asi připomněla 1. místo na Mistrovství České republiky a Evropy s miniformací pro rok 2008 a 3. místo s miniformací na Mistrovství České republiky a Evropy pro rok 2009, dvakrát 4. místo na Mistrovství Evropy se skupinou.
Jinak má děvčata v loňském roce patřila mezi prvních pět na MČR, Mistrovství Evropy i světa. V poslední sezóně se umístila na krásném 3. místě v pochodovém defilé na MČR  a v červnu zvítězila na Mistrovství Evropy v Chorvatsku v defilé, 2. místo tamtéž získala v podiové sestavě. Také letos vyhrála na MIA festivalu v Praze.
MIA festival nebyl jediný pražský úspěch, co hezkého bys nám řekla o Mistrovství světa v Praze?
Mistrovství světa v Praze, které se konalo na konci srpna 2016, představuje náš největší trenérský úspěch. Všechny naše kategorie se předvedly v těch nejlepších sestavách a byly odměněny za celý rok tvrdé dřiny. Juniorky ve své kategorii vyhrály 1.místo v miniformaci s trenérkou Klárou Mazalovou a v pochodovém defilé a podiové sestavě naše děvčata obsadila vždy nádherné 3.místo. Konkurence byla obrovská v podobě souborů z Chile, Maďarska, Polska, Slovenska, Chorvatska, Afganistánu,Slovinska, Ruska aj. A také mnoha souborů z ČR.
Samozřejmě moc gratulejeme! Monči, vypadáš jako velice trpělivá osoba, dokážeš na tréninku zakřičet?
(smích) Velice si vážím toho, že vypadám jako trpělivý člověk, ale opak je pravdou. Na tréninku děvčata slyší hlavně mě. Ale jinak jsem klidný člověk (smích). Musím to brát s nadhledem, jsou to přece jen děvčata v pubertě a já se snažím z nich vytáhnout  to nejlepší. Bohužel se doba změnila a komunikace s děvčaty je horší, někdy prostě nechápou tu zodpovědnost ...
Co tě na této práci nejvíce baví a co naopak ti dělá potíže?
(smích) Všechno. To dobré i to špatné. Baví mě to a to je pro mě nejdůležitější. Nejsem typ člověka, který sedí doma na gauči a neví co s volným časem. Mám ráda tu rozmanitost. Každý rok, každá sezóna vás žene dál, pořád se chcete zdokonalovat, vymýšlíte nové a nové věci. Mám ráda hudbu, tanec, práci s lidmi. Ano, bývají problémy a starosti, ale musíte se nad ně povznést a zkoušet to znovu a znovu, dokud to nevyjde a ono to jednou vyjde (smích).
Po třech letech opouštíš Mažoretky Grygov, protože se již dále nedá skloubit tvá práce, rodina, GINA a tento kroužek. Jaké máš dojmy?
Holky byly strašně šikovné. Bude se mi po nich stýskat, některým jsem nabídla možnost přestupu k nám do Brodku, kde nabíráme zájemce po celý rok do všech věkových kategorií. Strašně ráda jsem tuto nabídku od RCG přijala a s velkým pláčem odešla. S holkama jsme zažily mnoho srandy, ale také dřiny. Byl to samozřejmě zájmový kroužek, proto jsem na holky nevyvíjela takový tlak jako na holky v Brodku, ale i tak jsme se pobavily a něco nového naučily. Holky vždy tak trochu i vychovávám, vedu je k poctivosti, odvaze, týmové hře, souhře mezi všemi, odpovědnosti, snad si to užily stejně jako já.
Závěrem bych všem moc chtěla poděkovat za podporu a realizaci na soutěžích i trénincích. Chci  poděkovat také mému manželovi za velkou trpělivost za celé ty roky. Kdo by se chtěl přijít podívat, jak mažoretkový sport vypadá nebo ho chtěl i vyzkoušet, ať neváhá podívat se na webové stránky a kontaktovat nás:  http://www.ginabrodek.websnadno.cz
                                                                                     Za rozhovor děkuje Ka

3 
 kdy: Říjen 12, 2016, 07:55:43 dopoledne 
Založil Andrea Thunová - Poslední příspěvek od Andrea Thunová
Ve školním roce 2016/2017 se po mnoha letech začalo vyučovat v každém ročníku samostatně bez dělení tříd. Jsme tedy plně organizovanou školou s prvním stupněm.Máme 85 žáků, z toho 42 chlapců a 43 dívek.
Při slavnostním zahájení školního roku na naší nové zahradě jsme letos přivítali 21 prvňáčků. Jejich třídní učitelkou se stala paní učitelka Jana Teterová. Ve 2. třídě pokračuje 17 žáků s paní učitelkou Marií Křivánkovou, ve 3. třídě 18 žáků s panem učitelem Janem Teterou, ve 4. třídě 16 žáků s paní ředitelkou Hanou Navrátilovou a v 5. třídě 13 žáků s paní učitelkou Ivanou Vávrovou. Mezi učitele jsme od 1. září přijali novou posilu paní učitelku Markétu Adamíkovou.
Ve všech ročnících probíhá výuka podle Školního vzdělávacího programu „Zdravá škola“.
Kapacita školní družiny nám byla na naši žádost na konci loňského školního roku navýšena na 90 dětí. Do družiny se nám přihlásilo 74 dětí, které jsou ve třech odděleních pod vedením  vychovatelek Barbary Benešové, Veroniky Vránové a Anny Škarabelové. Na žádost rodičů jsme prodloužili provozní dobu družiny, a to denně do 16,30 hodin. 
   Mateřská škola je již tradičně rozdělena na 3 třídy. Dochází zde 60 dětí. V 1. třídě (Broučci) je 20 dětí pod vedením paní učitelky Dominiky Burešové a Evy Žerníčkové. Do 2. třídy (Myšky) dochází 18 dětí a stará se o ně paní učitelka Jana Soukopová a Markéta Benešová. Ta také částečně pracuje u předškolních dětí (22) ve 3. třídě (Sovičky) s paní učitelkou Vladislavou Švecovou.
Školní jídelna letos vaří pro 140 dětí, 20 zaměstnanců školy a pro 40 cizích strávníků.

Celoroční projekt Základní školy Jsme hrdí Češi

Myšlenkou letošního celoročního školního projektu je podpořit v žácích hrdost na to, že jsme Češi. Připomenout jim, že máme krásnou zemi s rozmanitou přírodou, bohatou historií i kulturou. A také řadu šikovných lidí v různých oborech.
    V průběhu prvního pololetí seznámíme žáky v hodinách čtení s vybranými českými pověstmi. Na podzim zdoláme nejvyšší horu Moravy – Praděd a jeho okolí. Před Vánoci si žáci připomenou na zámku v Náměšti na Hané zvyky, tradice a řemesla. Školní výlet nás zavede do průmyslové oblasti Čech – Ostravy a jejího okolí.
     Průběžně si budeme po celý rok v hodinách českého jazyka, prvouky, přírodovědy, vlastivědy, výtvarné výchovy, pracovní výchovy a hudební výchovy se žáky povídat o daném tématu. Také budeme připravovat se žáky vystoupení ke Dni matek, vycházející ze starých českých pověstí.

Expedice na horu Praděd

Náš celoroční projekt Jsme hrdí Češi jsme zahájili v úterý 27. září na nejvyšší hoře Moravy, na Pradědu. Počasí nám přálo, takže jsme mohli z výšky obdivovat krásy naší země.
   První skupina s žáky 1. a 2. ročníku vystoupala na Praděd z Ovčárny a tam se také pak vrátila a sjela dolů autobusem. Druhá skupina s žáky 3. – 5. ročníku měla trasu náročnější, neboť jsme sešli dolů z Pradědu do Karlovy Studánky údolím Bílé Opavy.
   Dětem se naše expedice moc líbila a domů se vrátily spokojené, ale i unavené.

Mgr. Hana Navrátilová, ředitelka ZŠ a MŠ Grygov

4 
 kdy: Říjen 06, 2016, 08:50:24 dopoledne 
Něco z historie

Je to již 50 let, kdy grygovský šachový klub zahájil svou první soutěžní sezónu. Významného životního jubilea (80 let) se letos dožívá také zakládající člen šachového klubu a dlouholetý hráč a funkcionář Jaromír Odstrčil. Obě tato výročí připomněl letošní říjnový vzpomínkový turnaj.
Grygovský šachový klub fungoval do roku 1995 jako součást Sokola. Jeho členové se scházeli na různých místech, v počátcích například  v budově Českých drah, poněvadž jedním ze zakládajících členů byl i tehdejší přednosta stanice pan David. Hrálo se také v sokolovně a poté, co vyhořela, získal klub sídlo v dnešním Domě služeb, kde funguje dodnes. V roce 1995 se klub osamostatnil a pod hlavičkou sdružení Agentura 64 a pod taktovkou Jaroslava Fuksíka existuje dodnes. Je největším šachovým klubem v Olomouckém kraji. Pořádáme  velké šachové akce jako Olomoucké šachové léto a České šachové vánoce v Litomyšli. Několikrát jsme pořádali Mistrovství ČR a Mistrovství Moravy. Po vítězství v České šachové extralize  1995/1996 jsme byli pořadateli Evropského poháru. V Extralize jsme získali  několik medailí a po dvacet let jsme patřili mezi špičku českého šachu. Máme silnou mládežnickou základnu, takřka polovina ze 70 členů je ve věku do 18ti let.

Turnaj

Tradičně se hrálo v sokolovně, kde se sešlo 25 hráčů z celé Moravy. Hráče přivítali Jaromír Odstrčil a Jaroslav Fuksík, kteří poté předali slovo rozhodčímu tohoto klání ing. T. Přikrylovi. Ten seznámil hráče s nejnutnějšími náležitostmi a dal pokyn ke hře.  Vítězem se stal trochu překvapivě domácí Vítězslav Musil, druhé místo obsadil František Štec z Přerova a  třetí skončil Stanislav Juříček ze Vsetína. Bramborovou medaili si odvezl nejvýše nasazený Vladimír Karlík z Kroměříže. Hráči byli nadmíru spokojeni, protože na každého vyšla hodnotná cena. Vítězové dostali dárkové balíčky a celkový vítěz velký dárkový koš. Nejstarším účastníkem byl 80 letý Rudolf Novák z Olomouce. Na závěr  si hráči  připili na setkání v příštím roce.
Tradiční ozdobou byl skvěle fungující bufet, který měla na starosti manželka organizátora Marie Fuksíková. Velké poděkování patří i správci sokolovny  Rudolfovi Novotnému, který ochotně pomáhal při nelehkém nošení stolů a židlí.
Záštitu nad turnajem  převzal  starosta obce Grygov  Ing. Tomáš Kubáček, poděkování patří i dalším, kteří tento turnaj podpořili: Mgr. Pavel Huták – notář Olomouc,  MIPAP s.r.o.,  Navrátil s.r.o., Potraviny u Kapličky, Proclient s.r.o., Štěrkovny Olomouc a.s., Valoz s.r.o.

Jaroslav Fuksík

5 
 kdy: Říjen 03, 2016, 12:26:22 odpoledne 
„Táto, pojďme spolu do toho“
   Tak přesně takhle se jmenovala akce, kterou se letos v červnu rozhodly uspořádat paní učitelky z místní mateřské školy za pomoci ochotných maminek. Nápad jim vnukl jeden z tatínků, který si postěžoval, že stále oslovujeme jen maminky (pomoc s přípravou kostýmů, připravení batůžků na výlet, vystoupení pro maminky…) a jestli nám to nepřipadá trochu jako „diskriminace“ tatínků.  A protože si tuto „diskriminaci“ nechtěly vzít paní učitelky „na triko“, tak pro tatínky vymyslely akci „Táto, pojďme spolu do toho“.
Původně měla akce „vypuknout“ v pondělí 20. června, ale počasí si to na poslední chvíli rozmyslelo a rozhodlo se nám „hodit klacek pod nohy“ v podobě propršeného odpoledne. Operativně jsme přistoupily ke změně termínu a akci o týden odložily.
V pondělí 27. června jsme všechny celý den obracely oči k nebi a tiše doufaly, že tentokrát to „klapne“ a naše prosby byly vyslyšeny. Proto jsme se po ukončení provozu mateřské školy mohly přesunout na sokolskou zahradu a začít připravovat trasu pro tatínky a jejich děti.
Na celé trase je čekalo 10 stanovišť, na kterých plnili různé více či méně záludné a zábavné úkoly. Některé úkoly byly vyloženě „chlapské“, ale některé byly více „maminkovské“ a i s těmi se museli „poprat“ a všichni se k nim také postavili čelem. Tatínkové projížděli slalom se svým dítětem v kolečku, závodili společně na lyžích, zatloukali hřebíky, zvládli dokonce i slalom s kočárkem, podle vzoru věšeli prádlo… Za každý splněný úkol jim na startovní kartičce přibylo razítko. A aby to nebylo celé tak jednoduché, tak měli ještě cestou za úkol se pořádně rozhlížet a hledat poschovávaná písmenka, která po správném doplnění dala dohromady větu: „Tátové, máme vás rádi!“
Moc se nám líbilo, že někteří z tatínků to vzali opravdu zodpovědně jako závod a celou cestu i s dítětem proběhli.
Na závěr všechny čekala odměna – děti dostaly balíček s dobrotami a pro tatínky byla připravena medaile ze salámu Vysočina, která sklidila zasloužený úspěch. Pro všechny bylo připraveno i malé občerstvení a pro tatínky dokonce i točené pivo.
S celou akcí jsme byly spokojeny, i když účast byla spíše „komorní“. Ale říkáme si, že to byla taková první zkouška něčeho nového a příští ročník (jestli tedy o něj bude zájem) bude určitě úspěšnější.
Na závěr bych chtěla poděkovat paním učitelkám a „tetě“ za organizaci této akce. Také nesmíme zapomenout poděkovat několika maminkám, které nám byly ochotné pomoci a zabezpečily některá ze stanovišť. A protože nás i tak bylo stále málo, tak pomohly a „přiložily ruku k dílu“ i některé děti ze ZŠ, kterým také děkujeme za pomoc.
Pokud bude zájem, tak se s vámi těšíme na setkání při už 2. ročníku akce „Táto, pojďme spolu do toho“ příští rok.
Za celý organizační výbor zaměstnanců MŠ Grygov Vlaďka Švecová

6 
 kdy: Říjen 03, 2016, 07:51:12 dopoledne 
Poslední srpnovou sobotu uspořádal fotbalový klub SK Grygov ve spolupráci se společností BILLA a obcí Grygov velkou charitativní akci, jejíž výtěžek putoval na realizaci přírodní učebny pro Základní školu a Střední školu CREDO, o.p.s., která vzdělává děti se zdravotním či mentálním hendikepem.
   Akce se  mimo jiné zúčastnily významné osobnosti českého fotbalu jako Karel Brückner, Petr Uličný, Petr Švancara a Marek Heinz. Celou akci moderoval sportovní redaktor České televize Petr Kubásek.  Pro děti byla připravena crazy olympiáda, součástí byla také bohatá tombola. Vyvrcholením akce bylo fotbalové utkání mezi hvězdným výběrem a fotbalisty BILLy a SK Grygov. Dle očekávání zvítězil „all-star team“ poměrem 5:3.
   Škole CREDO byla předána celková částka 65 000,-Kč. Dle vyjádření jednoho z organizátorů Petra Justry, se akce líbila jak divákům, tak aktérům, kteří přislíbili účast i příští rok.  „Obdobnou akci plánujeme uspořádat opět v Grygově, s tím, že polovinu výtěžku věnujeme místnímu fotbalovému klubu a polovina opět poputuje na dobrou věc.", uvedl Justra.
-at-

7 
 kdy: Říjen 02, 2016, 15:15:20 odpoledne 
10x se zastupiteli

Rádi bychom vám přiblížili Zastupitelstvo obce Grygov, ustanovené dne 5. listopadu 2014. Do konce volebního období vám představíme prostřednictvím ankety postupně všechny zvolené zastupitele. Jako další jsme si dovolili oslovit Ing. Ludmilu Mutinovou a Ing. Miroslava Nevěřila.

Ing. Ludmila Mutinová

1. Jak dlouho bydlíte v Grygově?

Od narození, takže 40 let, mimo pětiletého období studia na vysoké škole stavební v Brně, kdy jsem jezdila domů jen na víkendy a prázdniny.

2. Odkud pocházíte?

Mé rodné příjmení je Drápalová a jsme již čtvrtá generace žijící v Grygově.

3. Co se Vám v Grygově nejvíce líbí?

V Grygově je hodně věcí, které bych zde mohla jmenovat. Uvedu např. sportovní a kulturní akce pořádané obecním úřadem a společenskými organizacemi, pestré aktivity Rodinného centra Grygov, grygovské noviny, veřejnosti přístupný sportovní areál, dobře fungující systém třídění odpadů.

4. Co byste chtěla jako zastupitelka zlepšit?

Vždycky je co zlepšovat. Zastávám funkce v kontrolním výboru, stavební komisi a školské radě, čímž se snažím přispět k celkovému zlepšení chodu obce.

5. Co Vás v poslední době nejvíce pobavilo?

Děti na letním fotbalovém soustředění a závěrečná jízda rodičů na Koloběžkiádě.

6. Co Vás v poslední době nejvíce naštvalo?

Nejsem konfliktní typ, ale pokud se konflikt vyskytne, snažím se ho aktivně řešit. S čím ale nejsem spokojena, je průběh realizace školní zahrady. Dále mě mrzí malá účast občanů na veřejných zasedáních zastupitelstva obce a s tím související malý zájem občanů o dění v obci.

7. Kde a jak trávíte pracovní čas?

Jako projektantka pracuji z domova, takže doma u počítače a pak na úřadech, na schůzkách s kolegy, klienty apod.

8. Jak trávíte volný čas?

S dětmi a manželem. Rádi navštěvujeme různé akce pořádané pro děti a jezdíme na výlety. Máme rádi přírodu, hlavně Šumavu, kam jezdíme každé léto o prázdninách. Hodně volného času tráví celá naše rodina na fotbalových turnajích a soustředěních s fotbalovým klubem, kde hraje můj syn a  manžel trénuje.

9. Máte nějakou oblíbenou knihu?

Mezi mé oblíbené knihy patří kniha Slyšel jsem sovu zavolat své jméno od Margaret Cravenové nebo Optimisté žijí déle od Heidelore Klugeové. Na četbu knih mi při mém pracovním vytížení bohužel moc času nezbývá.

10. Máte nějaký oblíbený sport (pasivně či aktivně)?

Fotbal a tenis, v zimě pak bruslení a lyžování. Díky mému tatínkovi a bratrům mě první dva sporty provázejí životem od narození a teď v tom pokračuje můj syn. Vyrůstala jsem v létě na fotbalovém hřišti a tenisových kurtech, v zimě v sokolovně a za sokolovnou na ,,brusláku“. V televizi se ráda dívám například na biatlon.

-ptala se kg-

8 
 kdy: Září 24, 2016, 20:55:31 odpoledne 
Babí léto ve znamení běhu

Čtvrté zářijové sobotní dopoledne bylo v Grygově spjato s letos druhým cross během, G Během, který běžce opět zavedl na prověřenou trať po okolí vesnice. Ranní rosa, bezvětří a sluncem zalitý den pomohly naladit se na tuto běžeckou akci. Jako minule se na start postavilo mnoho hobby běžců a pár ostřílených závodníků. Účast sice nebyla nikterak velká, ale to nepokazilo zážitky účastníků, ani běh samotný. Na start se postavili i tři sportovci mladší 15-ti let (dvě dívky a jeden chlapec), kteří v doprovodu dospělích dokázali trať zdolat v opravdu pěkných časech. Snad se v příštích závodech potkáme opět, třeba i s jejich vrstevníky.
Po běhu následovalo tradiční občerstvení, oběd v podání kuřecího steakburgeru a domácího koláče, vyhlášení vítězů a přátelské posezení s rozebráním záludností a předností trati.
Závěrem opět děkujeme všem přátelům, rodině a obci za důležitou pomoc. Snad se ve zdraví setkáme na akcích Triatlonu Grygov i v roce 2017.
                                                                               Za Triatlon Grygov Petr Talaš

9 
 kdy: Září 24, 2016, 20:51:53 odpoledne 
Pohlednice od moře II

Stejně jako v loňském roce měli i letos možnost zájemci o zájezd k moři z Grygova a okolí strávit začátek září v chorvatském letovisku v Istrii. Zájezd opět zorganizovala předsedkyně Senior klubu paní Vladimíra Melounová. S hodonínskou cestovní kanceláří vloni cestovalo 31 osob, letos již 46, a to z Grygova, Čechovic, Šumperka, Šternberka aj. Věkové rozpětí účastníků zájezdů bylo 8 až 81 let, jejich destinací byla istrijská riviéra a město Rabac, které je spojené 5km dlouhou silnicí a stezkou s městem Labin.
Ubytování bylo zajištěno v kempu, který se nacházel v klidném zálivu a poskytoval ubytování v pohodlných domcích po dvou či čtyřech osobách. Domky byly mimo jiné vybaveny koupelnou, kuchyňským koutem s ledničkou a terasou s příjemným posezením. Základ polopenze tvořila česká kuchyně, zájemci mohli pochopitelně okusit i místní speciality. Fakultativním doplňkem byl celodenní výlet lodí nebo kratší výlet lodí s prosklenými otvory, díky kterým bylo možné pozorovat život na mořském dně. Počasí hned při příjezdu předvedlo velikou průtrž mražen. Navíc vítr, který bouři doprovázel, moře ochladil, nicméně nezkazil příznivé podmínky pro plavání a koupání. Zájezd proběhl bez komplikací a někteří účastníci se ještě v zálivu dotazovali, zda se uskuteční i příští rok. K velké spokojenosti jistě přispěla i příznivá cena pobytu.

Senior klub na sever i na jih

V rámci akcí olomouckého Senior klubu se mohli grygovští senioři na konci srpna pokochat krásami oblíbeného Rejvízu u Jeseníka. Jedná se o horskou osadu, u které byla v roce 1955 zdejší rašeliniště vyhlášena stejnojmennou národní přírodní rezervací. Její základ tvoří Velké a Malé mechové jezírko. V Rejvízu je také několik domů s dochovanou lidovou architekturou z 19. století, od roku 2004 je proto Rejvíz i vesnickou památkovou rezervací.
Grygovský Senior klub uspořádal v půlce září celodenní výlet do Lednice, autobus tentokrát zaplnilo více než 40 osob. Zájemci o krásy lednického areálu hromadně navštívili spodní trasu zámku, poté si mohl každý dle preferencí prohlédnout skleníky, zahrady či zavítat i do horních pater zámku.
Během podzimu by měl do Grygova zavítat cestoval Květoš Pytlíček z Jesenice, který zde pořádá pravidelné promítání ze svých cest spojené s besedou.
Z dalších akcí, kterých se místní občané a hlavně některé seniorské občanky na podzim zúčastní je volba Babičky Olomouckého kraje. Ta se koná v rámci oslav Dne seniorů v Olomouci a zúčastnit se jí může každá babička ve věku od 60 let s trvalým pobytem na území Olomouckého kraje. Senioři se mohou dále těšit na Senior veselici, kterou pořádá Senior klub Olomouc v listopadu na výstavišti Flora.
                                                                                  -kg-

10 
 kdy: Září 20, 2016, 13:24:46 odpoledne 
Prales i Sahara - běžecké závody v Grygově

Manželé Motáňovi z Majetína provozují v Grygově obchod i Hospůdku v Podlesí. Na konci srpna uspořádali běžecké závody s názvem Podlesácká desítka, jejichž zázemí bylo právě ve „venkovní“ Hospůdce v Podlesí. Do bodovacího systému Běžeckého poháru dětí a mládeže Olomouckého kraje nebyly včas zařazeny, ale pořadatelé doufají, že již příští ročník by být mohl součástí „poháru“ a Velké ceny vytrvalců Olomouckého kraje. Tratě byly uzpůsobeny všem věkovým kategoriím, proto měřily od 200m až po 10km. Za pořadatele vybíral trasy sám Luděk Motáň a byly velice různorodé, zahrnovaly totiž polní i lesní cesty v Království, asfalt i terén. V den závodu navíc sluníčko nikoho nešetřilo, takže běžci po závodě popisovali dojmy jako běh pralesem (Království) i Saharou (vyprahlá asfaltová silnice z Majetína do Grygova).
Díky zkušenému a profesionálnímu přístupu rozhodčího Bc. Jana Koňaříka z atletiky SK Přerov fungoval časový pořad bez chybičky a všechny věkové kategorie (celkem devět skupin) odstartovaly v pořádku. Navzdory faktu, že se na závodech oproti původnímu plánu body nesbíraly, přijelo zejména díky dobré propagaci ve spolupráci s rádiem Haná více než 80 účastníků, někteří z Vyškova, Horky nad Moravou, Olomouce, Přerova, Šternberka aj.
Nás samozřejmě zajímalo, jak Hospůdku v Podlesí napadlo něco takového zorganizovat. Paní Jitka Motáňová vše objasňuje: „Náš syn Michal začal před dvěma lety nakrátko trénovat v Přerově, byl v klubu asi měsíc a pan Koňařík byl jeho trenér. My se tak díky synovi dostali do běžeckého prostředí.“ A pan Luděk Motáň zákulisí Podlesácké desítky dále vysvětluje: „Postupem času jsme začali jezdit i do vzdálenějších míst křížem krážem po celé Moravě. Syn úspěšně odběhal desítky závodů, a tak se nám začala rodit myšlenka na uspořádání svých vlastních závodů. Nešlo nám přitom o konkureční boj, naše Podlesácká desítka vznikla, aby oživila život na Podlesí a umožnila prožít pohodový den lidem s podobnými zájmy. Pro nás je to navíc rozloučení se sezónou v Hospůdce.“ Michal sice už po měsíci z běhu „zběhl“ k fotbalu a nyní hraje za SK Sigmu, běh již pravidelně netrénuje, ale pokud mu čas dovolí, účastní se závodů i nadále, rodiče ho přihlašují sami a jejich syn slaví celkem velké úspěchy. „Míša má v současné době přes padesát zlatých medailí, byl dokonce na ostravské Zlaté tretře a rozcvičoval se s Boltem,“ prozrazuje synův velký „kariérní“ zážitek paní Motáňová a dodává, „umístil se ve své kategorii na 4. místě.“ My samozřejmě gratulujeme a za všechny účastníky a diváky děkujeme za den ve znamení běhu. O tom dalším vás budeme včas informovat.
                                                                                                               -kg-

Stran: [1] 2 3 ... 10

Stránka vytvořena za 0.529 sekund, 16 dotazů.