Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  
Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10
 21 
 kdy: Září 08, 2016, 13:40:30 odpoledne 
Založil Kamila Grmolenská - Poslední příspěvek od Kamila Grmolenská
Vendy a její (Zlý) sen

Třináctiletá Vendula Vysoudilová z Grygova navštěvuje již osm let taneční obor při Základní umělecké škole Žerotín. Na první pohled v sobě nezapře úspěšnou baletku a tanečnici. Je neustále v pohybu. Étericky vypadající dívka s proporcemi „správné“ baletky vystřihne v parku, na zahradě, na hřišti tu hvězdu, tu piruetu. Její maminka Romana Vysoudilová, která sama balet dělala, k tomu podotýká: „Už jako malá se neustále natřásala a já o existenci Žerotína věděla. Na přijímačky jsme šly, když dceři bylo právě dovršených pět let.“ Hlavní persona tanečního oboru paní Simona Křenková tehdy rozhodla, že tuto holčičku navzdory plné kapacitě přípravného ročníku musejí vzít. Vendy tak strávila dva roky v baletní přípravce, ale toho času rozhodně nelituje. Letos bude nastupovat už do absolventského 7. ročníku.
Na závěrečném vystoupení tanečního oddělení Žerotína v červnu mě fascinovalo, že téměř každá tanečnice bez ohledu na um či proporce měla sólo. Moji domněnku o individuálním přístupu Vendula potvrzuje: „Vedoucí pedagog každé skupiny, v mém případě Simona Křenková, přijde s nápadem pro ročník. Spolu pak vybíráme hudbu a dolaďujeme prvky na míru, protože ne všem jde to samé. Kostýmy se objednávají hromadně, nebo se recyklují z předchozích let.“ I díky tomu Venduly rodina přiznává, že dceřin koníček není zatím nijak přehnaně finančně náročný.
V současné době lze Vendy vidět na besídce či na soutěžích ve třech skupinových tancích: v klasické Tarantelle, v komických Kasuářících a ve velice úspěšném Zlém snu. Právě u posledně zmiňovaného vystoupení rovněž zafungovala recyklace. Simona Křenková zrealizovala Zlý sen poprvé před čtyřmi lety, ale rozhodla se ho upravit pro nynější Vendulin ročník, ve kterém jsou výkony dívek vzácně vyrovnané, vzácně dobré. A Zlý sen v loňské sezóně v podstatě vyhrál, co se dalo. Zvítězil na brněnské i olomoucké baletní soutěži i na Hradecké Odettě, kde se Žerotín celkově umístil na 1. místě v republice.
Vendy sice patří mezi velké naděje žerotínského baletu a po absolutoriu chce pokračovat na II. stupni další čtyři roky, ale jak sama říká, tanec pro ni bude vždy jen koníčkem a budoucnost spojit jen s baletem nehodlá. Už v 8. třídě uvažuje o kariéře psycholožky. Vyzrálost na třináctiletou dívku neobvyklou doplňuje celkové umělecké zaměření, Vendy hrála na flétnu, zpívá, ráda čte a píše vlastní literární tvorbu. V tom všem má plnou podporu rodiny, která jí moc fandí a všechny úspěchy naplno prožívá. S Romanou jsme se shodly, že Vendy působí na pódiu zcela přirozeně. „Dcera nikdy nebyla trémistka, ani jako úplně malinká nebyla z veřejných vystoupení vyjukaná,“ vysvětluje maminka.
Vendula spojila s tancem i svůj volný čas, nějakou dobu se účastnila taneční výuky malých dětí a část prázdnin trávila také tanečně. Účastnila se letní školy tance s intenzívním tréninkem, ze které si přivezla cenné zkušenosti. Stále však radost z pohybu vnímá jako prvořadou. „Paní učitelka nám vždy říkala, že není důležité vyhrát, ale užít si to. Naučila jsem se usmívat, i když se něco pokazí.“ Kéž bychom se tím všichni naučili řídit nejen při tanečním vystoupením, ale i v životě. Vendulce přejeme i nadále hodně štěstí a děkujeme za příjemné povídání.

                                                                                                                            -kg-

 22 
 kdy: Září 08, 2016, 13:39:11 odpoledne 
Založil Kamila Grmolenská - Poslední příspěvek od Kamila Grmolenská
Roztančená sokolovna s RCG

Na závěr školního roku uspořádalo v červnu Rodinné centrum Grygov v prostoru sokolovny besídku. Vystoupily zde všechny děti, které se našich kroužků účastní. Nejprve předvedli několik říkanek „malošci“ s rodiči, tj. děti ze cvičení do tří let, které se pravidelně scházely každý čtvrtek dopoledne. Pro některé z nich se jednalo o rozlučkové vystoupení v rámci tohoto kroužku, neboť nastoupí v září či v průběhu roku do školky. Tímto děkujeme za práci pro RCG lektorce Aleně Jursové, které s nástupem druhé dcery do školky skončila rodičovská dovolená.
Šmoulí diskotékou roztančila celou sokolovnu rytmika. Děti v kostýmech Šmoulů a Šmoulinek neváhaly pozvat na parket maminky a tatínky. Za nápadité vystoupení a celoroční program rytmiky děkujeme lektorkám Elišce Vávrové a Tereze Albrechtové. Jejich práci pro RCG jsme si vážili o to více, že ji dělaly ve svém volném čase bez nároků na odměnu a jakýchkoli závazků či vazeb, neboť ony samy děti ještě nemají.
Závěrečným bodem besídky byly mažoretky, jednalo se o jejich poslední vystoupení pod vedením Moniky Gábové. Červnové rozlučkové číslo děvčata musela odpochodovat a odtančit bez dosavadní trenérky, která začíná být pracovně více a více vytížená. Ostatně rozhovor s čerstvou trenérskou mistryní světa Monikou Gábovou vám přineseme v dalším čísle. Děvčatům gratulujeme ke všem pokrokům i zkušenostem, které coby Mažoretky Grygov doposud získaly a doufáme, že kroužek s novou trenérkou osloví případné další zájemkyně.
Pro úplnost děkujeme rovněž Veronice Habáňové, která měla na starosti v loňském roce středeční tvořivou dílničku, a Tereze Říhové, která vedla cvičení pro miminka, ta se z pochopitelných důvodů besídky nezúčastnila.
Na konci usměvavého odpoledne proběhlo focení a rozdávání dárečků všem zúčastněným. Děkujeme za společně strávený čas a budeme se těšit na viděnou na zimní besídce.
                     
                                                                                                  -kg-
         
                                                                                                                                 

 23 
 kdy: Červen 21, 2016, 08:28:17 dopoledne 
Založil Tom - Poslední příspěvek od Tom
srtherh

 24 
 kdy: Červen 21, 2016, 08:27:50 dopoledne 
Založil Tom - Poslední příspěvek od Tom
erga

 25 
 kdy: Červen 21, 2016, 08:27:23 dopoledne 
Založil Tom - Poslední příspěvek od Tom
xbsrb

 26 
 kdy: Červen 21, 2016, 08:26:34 dopoledne 
Založil Tom - Poslední příspěvek od Tom
fdsfa

 27 
 kdy: Červen 21, 2016, 08:06:11 dopoledne 
Založil Tom - Poslední příspěvek od Tom
Obsah GN 4/2016 - doplnit::
strana 1 -
strana 2 -
strana 3 -
strana 4 -
strana 5 -
strana 6 -
strana 7 -
strana 8 -

Témata a spolky k oslovení - tučně zvýraznit oslovené:
Kronikář
Obec - TK
ZŠ a MŠ
RCG
Fotbal
Malá kopaná
Šachy
SDH
Sokol
Senior klub
Jezdecký klub ZVR
Rybáři
Myslivci
MK Berani
Tenisti 28 
 kdy: Květen 05, 2016, 18:38:04 odpoledne 
Založil Bob - Poslední příspěvek od Bob
Naproti OÚ na chodníku parkuje těžký zelený traktor SPZ M04 0543 s návěsem.Nevím proč parkuje na chodníku,ale chodník to asi nepřežije.

 29 
 kdy: Červenec 21, 2015, 13:43:22 odpoledne 
Založil Bob - Poslední příspěvek od Petr Chramosta
Projektor tohoto typu stojí 150 tisíc korun a proto si jej půjčujeme z kina ve velkém Týnci. Obec Velký Týnec promítá v sobotu.
Zvuk máme půjčený od sdružení Žízeň a ta měla v pátek vystoupení.
Jediný volný termín byl tedy v neděli.

 30 
 kdy: Červenec 20, 2015, 19:12:41 odpoledne 
Založil Bob - Poslední příspěvek od Bob
Dobrý den kamarádi.Nejsem nevděčník,letní kino je velice dobrý nápad,včerejší film taky.
Jenom včera jsem byl unavený a hodně jsem váhal,jestli jít na dvouhodinový film v neděli v devět večer a ráno do práce.
Vyřešilo se to samo-o půl deváté jsem usnul a vzbudil se až v deset.
Moc prosím-dejte to příště na sobotu.Děkuji.

Stran: 1 2 [3] 4 5 ... 10

Stránka vytvořena za 0.071 sekund, 16 dotazů.