Grygovské otevřené fórum

Základní informace o fóru => Buďte vítáni - vše o fóru => Téma založeno: Petr Chramosta Duben 11, 2007, 07:52:15 dopoledne

Název: Ochrana před SPAMem
Přispěvatel: Petr Chramosta Duben 11, 2007, 07:52:15 dopoledne
Z důvodů zahlcování fóra příspěvky, které nemají se zaměřením fóra nic společného - tzv. SPAMem a na základě stížností uživatelů jsem zakázal přístup do fóra z některých IP adres:

Na počítačích se zablokovanými IP adresami se zobrazí při pokusu o přihlášení do GOF na obrazovce tento text:

Citace
Pokud se Vám zobrazilo toto upozornění, Vaše IP adresa byla v rámci protispamových opatření zablokována. Jde-li podle Vás o omyl, okamžitě volejte administrátora fóra na tel. 602 585 717!
Název: Re: Zakázané IP adresy.
Přispěvatel: Petr Chramosta Březen 10, 2008, 14:54:48 odpoledne
Vzhledem k tomu, že blokování IP adres ze kterých nám přicházel do našeho fóra SPAM se stalo postupně nefunkční a témata nevyžádaných masově šířených sdělení byla za hranicí slušnosti, rozhodl jsem se doplnit modul ověření CAPTCHA (Turingův test) a tím automaticky odlišit skutečné uživatele od robotů.

Před odesláním příspěvku musí neregistrovaný přispěvatel opsat zobrazený obrázek s deformovaným textem do příslušného vstupního políčka.

Nevýhodou modulu CAPTCHA je nepřístupnost pro zrakově postižené uživatele, těm bych doporučil se zaregistrovat. Zaregistrovaných a přihlášených uživatelů fóra se totiž opisování nedotkne.

Symbolických 365 zakázaných IP adres jsem uvolnil.Název: Re: Zakázané IP adresy.
Přispěvatel: Petr Chramosta Březen 26, 2008, 22:16:17 odpoledne
Modul CAPTCHA je nainstalovaný a funkční.

 :radost:

Po počátečních nesnázích, kdy jsem musel zcela zakázat přispívání neregistrovaných návštěvníků, abych zamezil přísunu SPAMu, uplynul nějaký čas a díky práci Pavla Mráčka máme na nějakou dobu klid.
Název: Re: Zakázané IP adresy.
Přispěvatel: Petr Chramosta Listopad 05, 2008, 13:12:02 odpoledne
Tak tu máme další vylepšení:
:potlesk:  ZA COŽ MU DĚKUJEME  :potlesk: