Grygovské otevřené fórum

Náš Grygov => Obecní sdělovací prostředky => Téma založeno: J.S. Listopad 22, 2006, 09:33:38 dopoledne

Název: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: J.S. Listopad 22, 2006, 09:33:38 dopoledne
Dne 10.11.2006 jsem obdržel e-mailovou zprávu od ing. Petra Manka, představitele společnosti AXON Systems, na kterého jsem se předtím obrátil ohledně nevhodného obsahu obecních WWW stránek, rubriky fórum. Z jeho zprávy si dovoluji zveřejnit následnou technickou informaci, která mi ujasnila situaci a také jeho lidský postoj k aktuálnímu dění v obci. Předpokládám, že obé může čtenáře zajímat:

Firma AXON systems s.r.o. zpracovala WWW stránky obce. V současné době pronajímá obci Grygov WWW prostor na svém serveru. Nezasahuje do obsahu stránek, pokud není o to požádána představiteli obce Grygov. Stránky jsou vytvořeny v redakčním systému a tudíž si je spravuje obec Grygov sama. Správcem WWW stránek obce je paní Irena Kotlánová (sekretariát obce), která má přístup a možnost dané forum korigovat. Je nám líto, co se děje v obci Grygov. Lidé by měli být slušní.    

Informace o společnosti AXON systems s.r.o. najdete zde:
http://www.axonsystems.cz/ (http://www.axonsystems.cz/)

___________________________________________________________________________________________________
Poznámka: Aktuálně již paní Irena Kotlánová fórum nespravuje, jak vyplývá z informací, uvedených jinde v tomto fóru, je však správcem veškerých ostatních částí obecních WWW stránek.
Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: KG Listopad 22, 2006, 22:53:32 odpoledne
NO, a co je na tom divného?  Je to standartní věc, kterou nabízí spousta firem. Zákazník se může rozhodnout, zda bude spravovat stránky sám nebo je nechá na odborníkovi (za to však platí nepalé peníze a obec musí šetřit).

Redakční systém1, kterým se upravují webové stránky je velice jednoduchý a rychlý na pochopení, ale na pravidelnou aktualizaci webu to bohatě stačí a zachovává stálou aktualizovanost stránek.


1: Redakční systém je prostředek ke správě Web Site. Jedná se o modulární systém pro správu WWW stránek. Tento systém je možné přispůsobit požadavkům designu stránek a jejich funkčnosti. Lze jím zpravovati jak hlavní stránky, tak i jejich vymezené části např. aktuality, informace, produktové řady a jiné. Dle požadavků je možno vytvořit dvouÚrovňovou strukturu - rubrika a podrubrika.
Základní koncepty je možné přenášet z dokumentu typu doc, rtf, xls (MS Office), HTML a upravovat WYSYWIG editorem. Systém umožňuje ukládat 185 formátů souboru (audio, video, obrázky, prezentace PoverPoint, textové dokumenty a j.). Svou jednoduchostí je vhodný pro správu WWW stránek běžným uživatelem ovládající MS Office..
Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: J.S. Listopad 23, 2006, 08:20:33 dopoledne
Nic divného na tom nevidím a ani netvrdím, že by to divné mělo být. Skutečně je to zcela standardní.

Děkuji za podrobné informace o redakčním systému. Zase jsem si o trošku rozšířil své vědomosti, což vítám.

Fragment sdělení od ing. Manka byl zveřejněn pouze pro informaci, jak to s WWW stránkami obce je. Mnoho lidí bylo v bývalém fóru sprostě napadáno a zajímalo je, kdo stránky spravuje. Zpočátku v tom asi nemělo jasno ani nové vedení obce. Ani já sám jsem nevěděl, jak to se správou stránek je, proto jsem se na ing. Manka obrátil s dotazem a o část jeho odpovědi jsem se se čtenáři podělil.

Kromě informativní technické hodnoty sdělení mne zaujal i tento text: "Je nám líto, co se děje v obci Grygov. Lidé by měli být slušní." Rozumný pohled někoho zvenčí, kdo vidí věc s nadhledem.   

Podle obsahu příspěvku jste, na rozdíl ode mne, osobou, která se v problematice webových stránek po programové stránce dobře orientuje. Momentálně nemám dořešen jeden technický problém. Jak snadno vkládat do fóra tabulky ve formátu xls (MS Excel), aniž by se musely přepisovat. Používám OpenOffice 2.0.4 (jakžtakž kompatibilní s MS Office). Můžete mi nějak poradit? Má fórum nějaké technické nedostatky, které by bylo možno snadno odstranit?


Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: J.S. Listopad 30, 2006, 08:16:33 dopoledne
Podle informací, kterých se mi dostalo od Petra Chramosty v reakci na můj podnět, budou v nejbližším období WWW stránky obce podrobeny systémové i obsahové aktualizaci. Konkrétní práce na tomto záměru začaly včera, proto jsou touto cestou čtenáři WWW stránek obce žádáni o shovívavost a trpělivost, neboť přepracování stránek bude probíhat postupně a za jejich chodu, což může způsobit přechodnou neoptimálnost jejich stavu a obsahu. Jakékoli rozumné podněty k této problematice jsou vítány.   
Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: J.S. Prosinec 01, 2006, 09:04:54 dopoledne
1. etapa rekonstrukce obecních WWW stránek www.grygov.cz (http://www.grygov.cz) byla dokončena. Došlo k reorganizaci nabídek v souladu s běžným standardem jiných obdobných WWW stránek. Záměrem bylo zjednodušení, zpřehlednění a vytvoření logičtější systematiky se zaměřením na zvýšení uživatelské přívětivosti. Vlastním pátráním můžete zjistit, že po Úvodu v podobě souhrnu informací o obci následuje jakási "Úřední" část, týkající se samosprávy obce, poté následují aktuální informace o dění obci a několik rubrik, týkajících se života v obci. Poté již se dostáváte k odkazu na naše fórum, dále rubriku sloužící ke komunikaci občanů s obecním Úřadem a na konci nabídky se nachází povinná elektronická podatelna. Některé nabídky jsou rozvinuty do dalších podnabídek.

Následovat bude 2. etapa rekonstrukce obecních WWW stránek, která vzhledem k potřebě přepracování obsahu všech textů a snad i nahrazení nekvalitních obrázků kvalitnějšími bude pravděpodobně během na dlouhou trať. Jde nejen o aktualizaci textů, ale i o odstranění některých produktů číhosi mindráku malosti a současně nekritického megalomanství, popřípadě některých obsahových a "češtinských" nesmyslů.     

WWW stránky obce jsou její prezentací navenek. Sebechvála vždy páchne a skromnost by nám měla být vlastní. Proč napodobovat předchozí režim s jeho "imperialisty dohoníme a předhoníme" či "poručíme větru dešti"? Máme menší pěknou obec, která nemusí vykřikovat do světa nesmyslné, nereálné a směšné ambice. Navíc bychom neměli nikdy zapomenout, že "papírové", ale ani reálné Úspěchy v budování obce nejsou tím nejpodstatnějším, jak se nám kdosi snažil namluvit. Nejpodstatnější bude vždy spokojenost co největšího počtu občanů obce. A ta se zpravidla odvíjí u normálních slušných lidí od kvality mezilidských vztahů v obci. Někdy mi připadá, že na tomto poli je dosud Grygov zaostalým středověkým ghetem, nepříznivě poznamenaným novodobou totalitou.     
Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: J.S. Prosinec 30, 2006, 16:07:58 odpoledne
Na obecních internetových stránkách jsem v rubrice aktuality postrádal oznámení o konání vánočního koncertu v kapličce. Je zřejmé, že do aktualit někdo z obecního Úřadu občas něco napíše. Pokud nějakou akci pořádá obec, mělo by to tam být. Jinak si někdo třeba bude myslet, že u nás Úplně zdechl pes.
Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: abc Prosinec 30, 2006, 16:59:46 odpoledne
 :) Ano přesně tak  :(, ale když před půl rokem bylo v sekci aktuality
asi 14 dní dopředu bylo Oznámení o náboru hráčů na MINIGOLF a ukončení sezony tak je to přece mnohem důležitejší než nějaké VÃ?NOCE :o :o! Nebo se pleteme? Takže v dubnu očekáváme, že to tam v sekci aktuality p. Kot. zase bude a jak ne tak doufáme,že nám to vysvětlíte a nebo že by to zase řídila mrtvola ze záhrobí? Slibovala, že se vrátí do roka a do dne, tak se všichni třesme co se bude dít.Ale nezapomínejme do mrtvol se nemá kopat nebo nás budou stašit... >:(
Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: koniklec Leden 02, 2007, 14:26:45 odpoledne
WWW stránky obce Grygov se v poslední době staly velmi statickými. Určitě je dobré uvažovat o změně struktury stránek, aktualizaci textů o obci atd. To je, jak je napsáno i v jiných příspěvcích, běh na dlouhou trať, změny je nutné promyslet, připravit a potom postupně uvádět do života. Co je ale možné dělat průběžně je pravidelná aktualizace rubrik Aktuality a Fotogalerie.

Za nejhorší rubriku považuji Fotogalerii. V současné podobě by ji bylo asi lepší zrušit. Poslední fotografie pocházejí ze začátku roku 2006! To opravdu není co ve fotogalerii ukázat? Podle mě určitě ano, například z poslední doby rozsvěcení vánočního stromu, kolaudace školy…  Neinformovaný návštěvník stránek musí mít pocit, že se v Grygově zastavil čas.
Po uvedení Fotogalerie do odpovídajícího stavu by podle mě bylo vhodné její uvedení v první Úrovní menu, protože Fotogalerie je velmi atraktivní i pro náhodné návštěvníky stránek a její nalezení pod odkazem Kultura a školství se nemusí všem podařit.

Při dnešním rozšíření internetu by se Aktuality na obecních stránkách měly stát nástěnkou pro informaci o všech událostech týkajících se občanů Grygova. Ale je nutné garantovat, že při pravidelné návštěvě Aktualit jsem plně informován o plánovaných akcích.

Využijme potenciál www stránek obce v oblasti informování občanů i prezentace obce, i když ještě nejsou upravené dle posledních návrhů a trendů.
Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: J.S. Leden 02, 2007, 14:58:51 odpoledne
Konikleci,

(pane ani paní se mi k tomu jaksi nedá použít, tak to vynechávám, nikoli, že bych Vám nechtěl projevit Úctu)

vy mi snad umíte číst myšlenky. Doufám, že se omezíte jen na tyto ohledně www stránek obce, jinak bych raději, abyste si je nechával pro sebe, máte-li skutečně tuto schopnost. Aktuálnost, obrázky, přitažlivost namísto hloupých textů s pravopisnými chybami - ANO! ANO! ANO!

Už jsem se s tím dříve obrátil i na Petra Chramostu, který má tuto problematiku v obci svěřenu a nabídl mu svoji pomoc (bez nároku na odměnu, abychom měli jasno). Předvedl mi, že práce se stránkami je docela nechutně těžkopádná. Jenom změna struktury menu zabrala několik večerů! Kdyby se tak obtížně mělo pracovat i s tímto fórem, tak už bych dávno GM nedělal.

Snad ho společně přimějeme k tomu, aby vedle spousty jiných záležitostí, kterým se věnuje, obrátil pozornost i tímto směrem. Plně s Vámi souhlasím, že jde o věc důležitou, kterou není možno podceňovat. WWW stránky jsou vizitkou obce a měly by mít precizní Úroveň. Dokonce bych raději snesl, kdyby jejich části byly přechodně označeny jen symbolem "v rekonstrukci". Fotky na stránkách jsou nejen neaktuální, ale i bídné kvality. Vystihl jste to přesně - jako by se u nás zastavil čas počátkem roku 2006.   

A nelekněte se - sloučím Vaše téma s jedním dřívějším - Vámi zvolený název je výstižnější a jsou prakticky o tomtéž.

P.S.:
Pro zajímavost, kdyby Vaše nadpřirozené schopnosti nezahrnovaly čtení mojí e-mailové korespodence, tak mi jeden z mých mediálních poradců napsal mimo jiné toto: "Koniklec je velice inteligentní, hezky píše, ..." 
Název: Panoramatické fotografie 360x360 stupňů
Přispěvatel: Roman S. Leden 05, 2007, 15:50:35 odpoledne
       Dovolte abych Vam predstavil muj projekt :

Tyto prace a projekty pro World Wide Panorama jsou organizovany fakultou Geography Computing Facility na University of California v Berkeley.

Rozhodl jsem se ze dam celou M.Trebovou do projektu ve kterem jsem zastoupen coz je asociace  "World Wide Panorama" (ktera je takovym internetovym guru v oblasti panoramaticke VR a QTVR fotografie) a kde je v soucasne dobe zastoupeno 705 fotografu z celeho sveta. Tento posledni projekt byl pro internetovou verejnost otevren k nahlednuti k 1.1.2007 jako contribution "BEST OF 2006" World Wide Panorama Photo.


na strankach jsou odkazy ktere Vas primo nasmeruji napr. pres  http://www.multimap.com (http://www.multimap.com) nebo pres  Google Earth na lokaci kde jsou panoramy.

Takze pokud Vas to zajima tak se muzete podivat na tento link, kde je vse predvedeno : 


      http://geoimages.berkeley.edu/wwp1206/html/SadlekRoman.html (http://geoimages.berkeley.edu/wwp1206/html/SadlekRoman.html)


(kliknutim primo do zobrazovane "plovouci"  panoramy se dostavate na dalsich 16 mist v  M.T.)

muzete si to najit treba i tady na: 

http://geoimages.berkeley.edu/wwp1206/map/detail/tile_0_60.html (http://geoimages.berkeley.edu/wwp1206/map/detail/tile_0_60.html)  kde jsou nahledy pro Evropu, ale intuitivne se dostanete na ostatni svetadily.

Moravska Trebova je timto zastoupena jako prvni mesto v CR v takove komplexni podobe na WWP, kde je v tomto roce predvedeno 5 fotopraci z CR.


Pokud si nainstalujete free program  Google Earth :  http://earth.google.com/download-earth.html (http://earth.google.com/download-earth.html) tak z toho bude vse jasne. Pouze pres wwp jsou tyto VR fotografie zaneseny v tomto programu a jsou pro vsechny internetove vyhledavace takovou jakousi jednickou pro zobrazovani na prednich mistech.

domovska www stranka s projektem : http://www.3dpano.eu/wwp/mt (http://www.3dpano.eu/wwp/mt)

pro regulerni predstaveni a VR prochazeni musite mit instalovany  free plug-in Quick Time  napr. odtud :  http://www.free-codecs.com/download/QuickTime_Alternative.htm (http://www.free-codecs.com/download/QuickTime_Alternative.htm)  (kliknout na "Download QuickTime Alternative")  tzn. stahnout do PC a instalovat pres spousteci program *.exe

Preji pekny zbytek dne.

Roman S.

http://www.3dpano.eu (http://www.3dpano.eu)
Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: J.S. Leden 05, 2007, 16:37:19 odpoledne
(http://www.paylasbenimle.com/smiles/animal0070.gif) (http://www.paylasbenimle.com/smiles/animal0070.gif) (http://www.paylasbenimle.com/smiles/animal0070.gif)
II. etapa rekonstrukce obecních internetových stránek byla (konečně) zahájena.

(http://chramosta.gryg.net/cat/construct.gif)

Stránky mají Úplně novou titulní stranu. Trochu mi vadí kvalita obrázku, ale Údajně se marně hledá jakési ne zrovna levně pořízené zatoulané CD s leteckými snímky obce. Text pod obrázkem, o jehož napsání jsem byl požádán, není nic převratného, jde jen o Úvodní povšechnou informaci. Zkušenosti tvůrců webů jsou takové, že texty na www stránkách lidé čtou jen tehdy, jsou-li krátké.

Souhlasím s tím, že by zde mělo být co nejvíce obrazového materiálu. Když jsem nahlížel na panoramata (http://forum.grygov.cz/index.php?topic=363.0) pana Romana S., zasvítily mi oči - to by byla prezentace obce. Jen jestli by ji zvládaly i slabší počítače.

Přibyla rubrika Grygovské noviny, jak byla přispěvatelem požadována.

Sekce Aktuality by měla být skutečnými aktualitami, nejen položkou v menu.

Zatím jen skromný začátek. Píši o něm proto, že přivítáme jakékoli podněty a nápady v souvislosti s rekonstrukcí stránek. Můžete je zaslat jako soukromou zprávu Petru Chramostovi, který na stránkách za mého nepatrného přispění pracuje (http://www.paylasbenimle.com/smiles/ashamed0001.gif), popř. budete-li to považovat za vhodné, napsat i přímo sem.       
Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: J.S. Leden 06, 2007, 15:36:51 odpoledne
(http://www.paylasbenimle.com/smiles/character00148.gif)

Takže Aktuality se nám přestěhovaly na první místo v nabídce a mají skutečně aktuální obsah.

Titulní stránka byla obohacena o aktivní odkazy.

Rubrika Zastupitelstvo již také odpovídá skutečnosti.

(http://chramosta.gryg.net/cat/construct2.gif)Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: koniklec Leden 06, 2007, 16:28:14 odpoledne
Velmi oceňuji, že se našel čas na rekonstrukci www stránek obce. Obrázek na Úvodní straně je výstižný, dobře charakterizuje polohu obce i ráz krajiny v okolí. Text na Úvodní straně je dobře zpracován, slovo „lidiček“, zmiňované v anketě, by mě na tomto místě asi nenapadlo, ale proč ne. Každý má svůj styl a autor má plné právo vtisknout textu svůj rukopis.
Nejdůležitější podle mě je, že jsou naplněny i další rubriky (Aktuality, Grygovské noviny, Dokumenty, …). Každý si může najít potřebné informace o životě v obci z pohodlí svého domova a to je podle mě hlavní přínos obecních stránek.   
Děkuji autorům, že se stránky obce vydaly na cestu správným směrem.
Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: J.S. Leden 07, 2007, 08:36:41 dopoledne
(http://www.paylasbenimle.com/smiles/character00148.gif)

Podstatně přepracován je již i obsah významné rubriky Projekty a záměry.

(http://chramosta.gryg.net/cat/construct1.gif)

Bylo by jistě vhodné, aby místní podnikatelé ve vlastním zájmu zkontrolovali aktuálnost svých Údajů v rubrice Firmy a služby a případné požadavky na jejich opravu zaslali e-mailem či jinak doručili na obecní Úřad. Stejně tak požadavky na zařazení do tohoto seznamu.         
Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: Laja Leden 07, 2007, 09:37:41 dopoledne
Nové  internetové stránky obce jsou opravdu LEPŠÃ? a LEPŠÃ?!  :)  Jen tak dál. 
Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: J.S. Leden 13, 2007, 18:31:31 odpoledne
(http://chramosta.gryg.net/cat/jaf.gif)

V hlavním menu našla své místo rubrika Obecní internet, jejíž obsah bude doplněn po dořešní všech dílčích problémů souvisejících s přestavbou obecního internetu, aby obsahovala aktuální a jasné informace o obecní síti, podmínkách připojení a servisu. Zatím se zde nachází pouze text smlouvy o připojení k síti.

Díky nezištnému přístupu lidí, ochotných pomoci dobré věci, jsme v krátkém čase obdrželi překlady textu titulní strany do německého a anglického jazyka. Překlady byly předány společnosti AXON systems k umístění na stránky, resp. k výměně za stávající text.

Oběma "překladatelům" děkujeme za pomoc a pochopení pro naši věc. O německý překlad se postaral poněkud záhadný, ale obětavý Alguem, o anglický milá dívenka a gymnastka Janka Danková z města Worcester ve státě Massachusetts, USA (http://www.dadasdesign.com/photo_portrait.php). Vielen Dank. Thanks.

(http://chramosta.gryg.net/cat/zel.gif)
Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: alguem Leden 14, 2007, 22:16:30 odpoledne
Není důvod děkovat. Naopak, díky za důvěru. Aspoň jsem si trochu procvičil německá slovíčka a gramatiku. Na plusquamperfectum naštěstí nedošlo.  :D
Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: koniklec Leden 15, 2007, 11:50:28 dopoledne
Mám jeden praktický námět na rozšíření informací na www stránkách obce. Navrhuji zařadit v datové podobě jídelníček školní jídelny, jak pro děti ve škole, tak pro důchodce. Prezentace nabídky jídelny by mohla přispět ke zvýšení zájmu o její služby. Bylo by příjemné se kdykoliv podívat, co bude dobrého…

Dobrou chuť!

(http://www.volny.cz/koniklec2006/Jidelna/Polevka.gif)  (http://www.volny.cz/koniklec2006/Jidelna/Kure.gif)
Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: J.S. Leden 15, 2007, 13:00:13 odpoledne
(http://www.paylasbenimle.com/smiles/character00148.gif)

Konikleci,

Váš nápad se mi líbí. Napadá mne pouze jeho jistá modifikace. Pokud je mi známo, Petr Chramosta připravuje internetové stránky pro školu, které by si žáci a učitelé doplňovali sami. Možná by se jídelníček hodil lépe tam než na obecní www stránky.
Název: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: J.S. Leden 25, 2007, 16:27:31 odpoledne
(http://chramosta.gryg.net/cat/jaf.gif)                                                                             (http://chramosta.gryg.net/foto/emil/new.gif)

Pomalá želvička zase urazila kousek cesty.

Rubrika Obecní internet dostala nový obsah - naleznete zde:

1. Nová Pravidla provozu počítačové sítě
2. Text nové Smlouvy o poskytování datových služeb   
3. Text tzv. Specifikačního listu   
4. Text Předávacího protokolu

Co je v těchto textech nového?

Smlouva o připojení k internetu už nebude obsahovat výši poplatku a specifikaci služby, aby byl jednodušší a pružnější postup v případě jejich změn a bylo možno případně zavést různé typy připojení s různými cenami. Smlouva uživateli garantuje, že paušální měsíční poplatek obec nesmí zvýšit, pokud to nebude vyžadovat zvýšení nákladů obce na provozování obecního internetu. Obec také může uživateli dát výpověč pouze z několika málo ve smlouvě vymezených důvodů. Na druhé straně má obec dostatek možností vypořádat se rychle s neplatiči a těmi, kdo by provoz sítě narušovali nerespektováním pravidel jejího provozu. Byly opraveny některé termíny a Údaje, které již neodpovídaly novému uspořádání sítě.     
Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: J.S. Leden 26, 2007, 08:37:05 dopoledne
(http://chramosta.gryg.net/cat/jaf.gif)                                                                              (http://chramosta.gryg.net/foto/emil/new.gif)

Želvičky se zřejmě dotklo, že jsem ji označil za pomalou a rozhodla se, že nám ukáže nejen zrychlení, ale současně připraví také zajímavé překvapení.

Byla zřízena nová rubrika Panoramatické prohlídky. Komu by chyběl potřebný prohlížeč, najde zde též odkaz na jeho stažení. Podle mého názoru prohlídka skutečně stojí za jeho nainstalovaní. Petře a Romane S., za sebe vám oběma děkuji, že jste obětovali svůj volný čas a udělali něco pro všechny. Pěkný a příkladný počin.   

Co bude s anglickou a německou verzí textu titulní strany? Překlady byly obstarány za dva dny a jejich umístění na stránky není možné ani za dva týdny?  Co takhle pod český text umístit "aktivní" vlaječky a udělat v odkazech titulní strany v anglickém a německém jazyce? Želvičko, zkus to zrealizovat ....
Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: Petr Chramosta Leden 26, 2007, 12:39:28 odpoledne
Pozor, pozor, pane pupek světa už tu jednou byl.
Název: Titulní strana - španělsky
Přispěvatel: J.S. Březen 09, 2007, 16:16:23 odpoledne

(http://chramosta.gryg.net/foto/inet/es.gif)

Bienvenidos a las páginas web oficiales del municipio de Grygov

En la fotografía aérea pueden ver Grygov. Todos juntos, nos vive aquí unos 1400 personas, a eso de 7 km al sur de Olomouc. Esta ciudad regional autónoma, está localizada arriba en esa imagen, en lejanías, pero no la pueden omitir de ver, gracias a su grandeza. Tiene por lo menos 100 000 habitantes. Esa línea recta, en la parte izquierda de la imagen, ahí hay el ferrocarril desde Olomouc hasta Přerov. Últimamente, la ferrovía se había reconstruido y puede alabarse de operar el famoso tren Italiano – Pendolino. De Olomouc estamos separados con la carretera nacional que recorre de Brno a Ostrava. Por más que Grygov se encuentra en una región típicamente agraria, dos tercios de nosotros en edad productiva nos viajamos al trabajo, sobre todo a Olomouc y a Přerov. De izquierda a derecha, por medio de nuestra municipalidad, recorre una carretera de Blatec a Velký Týnec. La gente vive, ante todo, en casas familiares, como es comÚn en pueblos, pero también hay bloques de apartamentos. En las lejanías, a la izquierda, el río Morava hace sus eses. Entre nuestro municipio y el río se extiende el bosque “Královstvíâ€? (Reino) con una reserva natural en unas 600 hectáreas, y aloja varios tipos de animales de bosque. A menudo nos gusta a hacer excursiones o simplemente pasamos por el bosque, donde también los guarda bosques locales pueden encontrar su empleo y distracción. Últimamente, gracias al terreno llano, prohibición de paso de vehículos y a los carriles bici, el bosque junto con los alrededores de nuestro pueblo atraye muchos turistas y ciclistas. Generalmente no se olvidan a visitar el árbol Rey Encina, cuyo edad se estima a unos 500 años. SegÚn el bosque denominaron la Unión de Pueblos como la Micro región “Královstvíâ€? (Reino), en la cuál Grygov pertenece, igual como es miembro de la Micro región Olomouc.
Název: Titulní strana - italsky
Přispěvatel: J.S. Březen 09, 2007, 16:17:25 odpoledne
(http://chramosta.gryg.net/foto/inet/it2.gif)

Benvenuti alle pagine web ufficiali del comune di Grygov

Nella fotografia aerea potete vedere Grygov. Tutti quanti qui, ci siamo 1400 vicini, circa 7 km al sud di Olomouc. Olomouc, la cittá regionale, si puó trovare lontano nella somma parte della fotografia e non potete mancare di notarla, grazie alla sua grandezza. Olomouc ha 100 000 abitanti. Quella linea diritta alla sinistra é la ferrovia da Olomouc a Přerov. Recentemente, questa ferrovia si ha ricostruito ed esercita il famoso treno čItalia Pendolino. Da Olomouc siamo separati con una autopista nazionale da Brno a Ostrava. Benché Grygov si trova nella regione tipicamente agricola, due terzi di noi in etá produttiva viaggiamo al lavoro a Olomouc oppure a Přerov, in magioranza dei casi. Da sinistra a destra čé ne passa una strada da Blatec a Velký Týnec. La gente vive sopra tutto nelle case unifamiliari pero abbiamo anche case prefabricate. In lontanza, alla sinistra ci attravesa il rio Morava. Tra il rio Morava e il nostro comune čé ne il bosco “Královstvíâ€? (Regno) con una riserva naturale di una estensione di 600 ettari. Ci sono diversi animali di bosco. Spesso, ci piace fare passeggiate nel bosco, e anche cacciatori possono fare il suo impiego e distrazione. Ultimamente, grazie alla campagna bassa, passo proibito delle macchine e le corse ciclistiche, il bosco con le vicinanze della nostro villaggio attragono molti turisti e ciclisti. Generalmente non si dimenticanno di visitare ľalbero Re Quercia, quale etá si calcola ad alcuni 500 anni. Secondo il bosco hanno denominato la Unione di Villaggi come la Microregione “Královstvíâ€? (Regno), alla quale Grygov apartiene, iguale come é il membro della Microregione Olomouc.
Název: Titulní strana - anglicky
Přispěvatel: J.S. Březen 09, 2007, 16:21:58 odpoledne

(http://chramosta.gryg.net/foto/inet/gb.gif)

Welcome to the Grygov official Internet website

You can see our Grygov from an aerial view. The population of Grygov is about 1400 people. Grygov is located about 7 km south of Olomouc. Olomouc, city of the regional government, can be seen on the picture above, and because of its size it can’t be overlooked. The population is about 100 000 people. The strait line on the left of the picture represents the railroad that runs from Olomouc to Přerov.  It was reconstructed recently and the famous “Pendolinoâ€? runs across it. Grygov from Olomouc are separated by a highway that goes from Brno to Ostrava. Despite that Grygov belongs to the agricultural region of Haná, more than two thirds of the working population commute to cities, mostly Olomouc and Přerov. The road from Olomouc to Přerov could be seen on the right of the picture.  The road from Blatec to Velký Týnec crosses the town from left to right. People commonly live in family houses, as is typical for all towns, but we are also “proud ofâ€? several apartment houses. River Morava is winding in the distance on the left. In between the town and the river lies the “Královstvíâ€? (Kingdom) temperate broad-leaf forest, which covers 600 ha, home to pheasants and other wild life. Here we go for walks and trips, and it is also a paradise for hunters. Because of the flat terrains, the restricted entrance of motor vehicles, and maintained bicycle trails, it has recently been an attraction for biking trips. Usually, the bikers don’t forget to visit the famous tree, "King Oak", who’s age is estimated to 500 years. Grygov is the member of the Mikroregion Království, a group of towns that surrounds the forest “Královstvíâ€? (Kingdom). Grygov is also the member of Mikroregion Olomouc.
Název: Titulní strana - německy
Přispěvatel: J.S. Březen 09, 2007, 16:27:55 odpoledne

(http://chramosta.gryg.net/foto/inet/de2.gif)

Willkommen auf den offiziellen Seiten der Ortschaft Grygov

Auf dem Flugbild sieht man unse-re Ortschaft Grygov mit etwa 1400 Einwohner. Sie liegt 7 km südlich von Olomouc (Olmütz). Die Kreisstadt Olomouc, die dank ihrer Grösse kaum zum Ãœbersehen ist, befindet sich auf dem Bild fernab oben. Sie hat ungefähr 100 000 Bewohner. Die gerade Linie (auf dem Bild links) ist die Bahnstrecke  von Olomouc nach Přerov. In der letzten Zeit ist sie instandgesetzt worden und es tummelt sich hier auch das berühmte Pendolino. Von Olomouc trennt uns die Autobahn Brno – Ostrava. Grygov fällt zwar in den bezeichnenderweisen Landwirtschaftsbereich der plateauförmige Haná, trozdem mehr als zwei drittel der Einwohner im arbeitsfähigen Alter pendeln in die Städte Olomouc oder Přerov ein. Rechts auf der Aufnahme sieht man die Landstrasse von Olomouc nach Přerov. Von links nach rechts durch unser Dorf führt die Landstrasse von Blatec nach Velký Týnec. Örtliche Einwohner leben vorwiegend in Familienhäusern, wie es im Dorf üblich ist , aber es gibt hier auch einige Wohnungs- und Plattenhäuser. Fernab links sieht man der Mäander des Flusses Morava. Zwischen unštvem Dorf und dem Fluss breitet sich ein Auenwald “Královstvíâ€? (Königstum) mit einem Naturschutzgebiet mit der Fläche mehr als 600 ha aus, das Heim der Fasanen und anderes Wildstands. Hier macht man oft Spaziergänge und Ausflüge, auf ihre Kosten kommen aber auch die heimischen Jäger. Dank seinem  fast flachen Gelände, dem Fahrverbot für die Kraftwagen und gepflegten Radtrassen, ist der Wald auch bei den Radfahrern sehr beliebt. Meistens vergessen sie nicht den denkwürdigen Baum „König Eiche“, dessen Alter auf 500 Jahre eingeschätzt ist, besuchen. Nach dem Wald wurde auch die Assoziation der Gemeinden, die sich in seiner Umgebung finden, „Die Mikroregion Königstum“ gennant. Grygov gehört zur Mikroregion “Královstvíâ€? (Königstum) sowie zur Mikroregion Olomoucko.
Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: J.S. Březen 09, 2007, 16:59:02 odpoledne
Umístění překladů textů titulní strany na obecní internetové stránky se stručnou charakteristikou naší obce a její polohy nepovažuji za nic neobvyklého. Dnešní svět je mnohonárodní a stále více se zmenšuje význam státních hranic v Evropě. Není to snaha o lacinou světovost, ale vstřícnost k návštěvníkům, hovořícím nejvýznamnějšími světovými jazyky. Obsah textu nevyvyšuje obec nad ostatní a nezavání velikášstvím ani megalomanstvím. Naopak, vyjadřuje respekt k tomu, čím Grygov skutečně je - menší vesnicí na Hané poblíž Olomouce. Takže želvičko, popolez zase o kousek!

Poznámka: francouzština je ve výhledu, v případě ruštiny si nevím rady s azbukou ...   

A abych nezapomněl na podstatné - za překlady do španělštiny a italštiny děkuji Adamovi K., momentálně dlouhodobě pobývajícímu ve Velké Británii (East Grinstead, West Sussex).     
Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: J.S. Březen 29, 2007, 21:02:24 odpoledne
(http://chramosta.gryg.net/foto/emil/new.gif)

1. Výše uvedené překlady titulní stránky jsou konečně na svém místě. Pokud by někdo byl schopen poskytnout solidní překlad ještě do dalšího významnějšího jazyka k doplnění jazykových variant, nechť jej umístí jako příspěvek do tohoto tématu.   

2. Počínaje dnešním dnem budou některé upoutávky v Aktualitách obsahovat přímý aktivní odkaz na příslušný příspěvek do fóra.
Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: Hana Duben 20, 2007, 11:47:10 dopoledne
Zajímá mě usnesení z posledního zasedání zastupitelstva a na www ho nemůžu najít.
Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: Petr Chramosta Duben 20, 2007, 13:16:40 odpoledne
Zajímá mě usnesení z posledního zasedání zastupitelstva a na www ho nemůžu najít.

Omlouvám se, ale pověřená pracovnice OU jej zařadila na Úřední desku.
Přímý odkaz:  http://www.grygov.cz/getfile_deska/usneseni%20ZO%20z%2026.3.07.pdf?id=56
Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: Hana Duben 20, 2007, 13:58:01 odpoledne
Děkuji za snahu, ale Váš odkaz mi nefunguje a na Úřední desce jsem usnesení také nenašla.
Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: Petr Chramosta Duben 20, 2007, 14:57:42 odpoledne
Děkuji za snahu, ale Váš odkaz mi nefunguje a na Úřední desce jsem usnesení také nenašla.


Na Úřední desce:
http://www.grygov.cz/edeska/hlavni.jsp
Je pod názvem:
20.4.2007 Seznam schválených usnesení z veřejného zasedání ZO Grygov ze dne 26.3.2007

Tento soubor je ve formátu PDF a k jeho otevření je nutné mít nainstalovaný prohlížeč Adobe Acrobat Reader.
Instalační soubor stáhnete z http://www.adobe.com/cz/

Pokud se to Vám nepodaří, rád jej zašlu e-mailem.
Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: Hana Duben 21, 2007, 22:03:20 odpoledne
Děkuji za navigaci. V prohlížeči Mozilla Firefox se mi však nic nenačetlo, Úspěšná jsem byla až s Internet Explorerem, ale má to trochu vadu v tom, že při čtení textu mě rozbolel krk, je totiž otočen o 90 stupňů. Nejlépe by bylo zachovávat systematiku stránek, aby v nich člověk nemusel zbytečně pátrat. V kolonce Usnesení ZO navíc nejsou problémy s otevíráním dokumentů ani v Mozille Firefox.     
Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: Petr Chramosta Duben 22, 2007, 08:42:01 dopoledne
Mozilla Firefox je výborný prohlížeč, ale asi nemáte nainstalováné některé jeho rozšíření, případně novou verzi. Můj Firefox tento dokument v PDF zobrazuje standartně. Dokonce umožňuje i otočení.
Odpovědná pracovnice OU samozřejmě zajistí doplnění dokumentu do části webu "Dokumenty/Usnesení zastupitelstva" a jeho otočení.
Děkuji za upozornění.
Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: J.S. Květen 23, 2007, 07:27:48 dopoledne
Dvě drobné připomínky k rubrice Aktuality:

1. Předpověč (počasí) je pravděpodobně "průměrnou" přepovědí pro Českou republiku. Problém je v tom, že naše oblast mívá pravidelně poněkud odlišné počasí a především zde jsou vyšší teploty, neboť patříme do jedné z nejteplejších oblastí ČR. Například momentálně je na www.grygov.cz předpovídáno na čtvrtek 15/23 st. Celsia a přeháňky, zatímco regionální předpověč pro naši oblast je 17/28 st. Celsia a jasno, na pátek pak 12/26 st. a polojasno, regionální 16/31 st. a jasno. Taková předpověč nemá pro občany žádnou hodnotu a spíše je mate, takže by mělo být zváženo, zda ji na obecních stránkách vůbec uvádět, popř. zda by nebylo možno využívat zdroje s regionální předpovědí.

2. Reklama nás upoutává na dvě akce: Veletrh RENOVA 2007, který skončil před dvěma měsíci a výstavu FLORA 2007, která skončila před měsícem. WWW stránky obce jsou prezentací obce a vizitkou, přístupnou z celého světa. Takto může vznikat nežádoucí dojem, že jsme s děním v obci poněkud pozadu.       
Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: Petr Chramosta Květen 23, 2007, 09:18:28 dopoledne
Citace
1. Předpověč (počasí) je pravděpodobně "průměrnou" přepovědí pro Českou republiku. Problém je v tom, že naše oblast mívá pravidelně poněkud odlišné počasí a především zde jsou vyšší teploty, neboť patříme do jedné z nejteplejších oblastí ČR. Například momentálně je na www.grygov.cz předpovídáno na čtvrtek 15/23 st. Celsia a přeháňky, zatímco regionální předpověč pro naši oblast je 17/28 st. Celsia a jasno, na pátek pak 12/26 st. a polojasno, regionální 16/31 st. a jasno. Taková předpověč nemá pro občany žádnou hodnotu a spíše je mate, takže by mělo být zváženo, zda ji na obecních stránkách vůbec uvádět, popř. zda by nebylo možno využívat zdroje s regionální předpovědí.

:potlesk:

Výborný nápad J.S. 
Předpověč počasí je opravena pro náš region.


Citace
2. Reklama nás upoutává na dvě akce: Veletrh RENOVA 2007, který skončil před dvěma měsíci a výstavu FLORA 2007, která skončila před měsícem. WWW stránky obce jsou prezentací obce a vizitkou, přístupnou z celého světa. Takto může vznikat nežádoucí dojem, že jsme s děním v obci poněkud pozadu.

Pověřená pracovnice OU reklamu odstranila.
Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: J.S. Květen 23, 2007, 09:55:02 dopoledne
ad 1. Výborně, maximální spokojenost s rychlostí reakce i výsledkem.

ad 2. Chtělo by to pověřit pracovnici, schopnou samostatné práce a Úsudku, která bude průběžně dbát na aktuální stav www stránek. Takovými zdánlivými maličkostmi se zbytečně znekvalitňuje jinak dobrá Úroveň stránek a prezentace obce.   
Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: J.S. Srpen 09, 2007, 20:55:00 odpoledne
(http://chramosta.gryg.net/foto/op/opera.jpg)

Může mi někdo poradit, jak dosáhnout korektního vykreslení MENU www stránek v prohlížeči Opera, který jsem si v poslední době oblíbil, protože zahrnuje i e-mailového klienta? Jedná se o nekompatibilitu www stránek s prohlížečem?  
Název: Územní plán
Přispěvatel: J.S. Září 04, 2007, 21:19:56 odpoledne
Vida, na obecních www stránkách v rubrice Informace o obci je přístupný kompletní Územní plán obce. Grafické soubory jsou ve formátu dwf a k nahlédnutí do nich je zapotřebí mít nainstalován jejich prohlížeč. Bezproblémově funguje např. Autodesk DWF Viewer, který lze stáhnout zdarma po vyplnění jednoduchého formuláře zde: http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/mform?id=9131297&siteID=123112 (http://usa.autodesk.com/adsk/servlet/mform?id=9131297&siteID=123112) (velikost cca 40 Mb).

(http://chramosta.gryg.net/foto/v/up.jpg)
Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: Roman Září 05, 2007, 07:24:07 dopoledne
 :)

Zajímavé. U Šurynů na zahradě má být kostel ?!   
Název: Re: Obecní internetové stránky
Přispěvatel: Janina Únor 26, 2008, 08:45:07 dopoledne
Tak jem zkoukla nové stránky obce a musím říct,že opravdu moc a moc povedly.Jsem si říkala,proč mi tak dlouho nešly. :potlesk: