Grygovské otevřené fórum

Náš Grygov => Grygovská občanská galerie => Téma založeno: Jiří Aust Březen 06, 2011, 13:02:41 odpoledne

Název: Petr Bundil
Přispěvatel: Jiří Aust Březen 06, 2011, 13:02:41 odpoledne
Petr Bundil


(http://obrazky.grygov.cz/gof/GOG/bundil.jpg)

Olomoucký dopravní policista Petr Bundil je zároveň grygovským dobrovolným hasičem. Hasičskou zbrojnici, od níž má klíče, vidí ze zahrady u svého domu. Počátkem prosince loňského roku si šestačtyřicetiletý Bundil všiml dýmu, který se z „hasičárny“ valil. Jak se později ukázalo, mohl za to vznícený kompresor. „Hustý černý dým stoupal z větrací šachty, která se používá k sušení hadic,“ vzpomíná na svůj první vjem Bundil. Okamžitě vyrazil. „Hned mi bylo jasné, co se děje. Nebyl čas nikoho volat,“ tvrdí dobrovolný hasič. Když vrazil do zbrojnice, uvnitř všechno hořelo. „Naštěstí jsem byl v pracovním a měl na rukou rukavice, tak jsem kompresor vyrval ze zdi z elektřiny. Všechno už jiskřilo. Hořel i vyteklý olej a zaparkovaná avia byla horká. Stejně jako plný kanystr benzinu, který stál vedle ní,“ popisuje Bundil. Zásah mu trval asi patnáct minut. „Když se mi podařilo všechno uhasit a ochladit, šel jsem domů pro mobil, abych zavolal starostovi. Jestli jsem měl strach? Ten má člověk vždycky, ale došlo mi to až potom,“ podotýká skromně. Plameny při požáru dosahovaly až dvou a půl metru. Kdyby rychle nepřiběhl, zbrojnice by jistě shořela. „Asi by to pro náš sbor byla pěkná ostuda,“ usmívá se Bundil

Zde můžete hlasovat v soutěži "Hrdina roku". (http://www.sedmicka.cz/olomouc/hrdina-roku)

Nejprve v městském kole, které trvá do 20. března. Nominovaný s největším počtem hlasů postoupí do kola regionálního, které trvá do 10. dubna. Z něj vzejde sedmička celorepublikových finalistů, o jejichž pořadí budou do 1. května rozhodovat všichni čtenáři Sedmičky. Vítězi předá Lukáš Pollert osobně ocenění. Děkujeme za vaše hlasy.
Název: Re: Petr Bundil
Přispěvatel: Petr Chramosta Březen 07, 2011, 07:57:58 dopoledne
POZOR !

 :pozor

Před hlasováním se musíte ZDE zaregistrovat, (http://ucet.mf.cz/register?domain=sedmicka&backTo=http://www.sedmicka.cz/olomouc/hrdina-roku?page=0)

jinak se hlas nepřičte.
Název: Re: Petr Bundil
Přispěvatel: Petr Chramosta Březen 19, 2011, 09:07:53 dopoledne
Náš Bunďa je na čtvrtém místě a má 28 hlasů.
 ;D
No tak lidi, hlasujte (tedy nejprve se zaregistrujte, jinak se hlas nepřičte).