Grygovské otevřené fórum

Náš Grygov => Obecní sdělovací prostředky => Téma založeno: J.S. Leden 03, 2007, 21:52:39 odpoledne

Název: Grygovské noviny (pdf)
Přispěvatel: J.S. Leden 03, 2007, 21:52:39 odpoledne
(http://chramosta.gryg.net/GN/1.jpg)
 (http://chramosta.gryg.net/GN/1.pdf)
12/2006
Název: Re: Grygovské noviny (pdf)
Přispěvatel: Peters Leden 03, 2007, 22:43:36 odpoledne
Jen tak dál!

Internet do každé domácnosti! Šetřete naše lesy! :D

Aspoň si někteří zarputilí čtenáři nemusí plnit skříně dalšímy čísly tolik populárního story na pokračování ze života báječných občanů vesničky v srdci Hané. Zde mohou oko pokochat, kdykoli budou on-line.
Název: Re: Grygovské noviny (pdf)
Přispěvatel: abc Leden 04, 2007, 03:18:35 dopoledne
 Nevím,nevím...
Někdo tady před časem kritizoval naše noviny.
Můj názor je,že se Vám povedly.
Jen tak dál.
Název: Re: Grygovské noviny (pdf)
Přispěvatel: koniklec Leden 04, 2007, 07:37:28 dopoledne
Je dobře, že se Grygovské noviny objevily na intenetu, je třeba ocenit rychlou reakci na požadavek uvedený na fóru.
Ale ještě lepší by bylo, kdyby byly zařazeny obcí tam, kam patří, to je pod položku menu Dokumenty/Zpravodaj obce na stránkách www.grygov.cz. I přes avizovanou těžkopádnost aktualizace těchto stránek by snad vložení jednoho souboru mohlo být proveditelné. Stejná připomínka se týká i usnesení zastupitelstva obce z posledního zasedání a dalších dokumentů.
Neignorujme oficiální obecní stránky, GOF je jen jednou z jejich částí. 
Název: Re: Grygovské noviny
Přispěvatel: SMRT Leden 08, 2007, 19:32:46 odpoledne
Jsou sice barevné ale je to za potřebí? Barevný tisk je z mého pohledu docela nákladový?Co??? Černobílý není sice esteticky pěkný ale dá se ušetřit nějaká ta koruna.
Název: Re: Grygovské noviny (pdf)
Přispěvatel: Dosik Leden 08, 2007, 20:45:27 odpoledne
taky bych rekl ze by to stacilo cernobile. Barevne je sice hezci ale cernobile to staci....ucel to splni 8)
Název: Re: Grygovské noviny (pdf)
Přispěvatel: Tom Leden 09, 2007, 06:30:14 dopoledne
Dobré ráno,
děkuji za zájem všech o naši obecní "tiskovinu". Chci o ni říci pár slov.

Mluvíme v zastupitelstvu o kvalitní vzájemné komunikaci mezi obcí a občany. A obecní noviny jsou právě jejím kvalitním nástrojem.  Prosincové vydání Grygovských novin bylo prvním vydáním s novým názvem i částečně novým pojetím obsahu. Na tyto změny jsme čtenáře prvoplánově upozornili i plnobarevnou obálkou titulu. Je tam dokonce i pár témat, která si barevné ztvárnění zaslouží. Např. dokončení I. etapy rekonstrukce budovy ZŠ nebo rozsvěcení vánočního stromu. Chtěli jsme lidem ukázat, jak to v nově zrekonstruované školce vypadá, vždyť mnozí zatím ani nemají možnost se tam podívat.

Všechna vydání tedy plnobarevná nebudou. Budeme se snažit o to, aby vždy obsahovala informace, které potřebujete.

Hezký den!
Tomáš Kubáček
Název: Re: Grygovské noviny (pdf)
Přispěvatel: J.S. Leden 09, 2007, 10:51:45 dopoledne
(http://chramosta.gryg.net/cat/GN.gif)

Barevně vytištěných tiskovin mám denně plnou poštovní schránku. Jejich barevné provedení vnímám již jako Úplnou samozřejmost. Jistě, neplatí je ve většině případů obec, ale jiné subjekty.

Nové Grygovské noviny si podle mého názoru barevnou obálku zasloužily. Jednak pro jejich vánoční načasování a ladění, jednak proto, že šlo o první a tudíž z hlediska nového vedení obce nepochybně i propagační a prezentační vydání. Chtěli to podle všeho skutečně zkusit lépe i v případě obecních novin. Virtuální prohlídku krásně barevných prostor nové mateřské školy bychom si v černobílém výtisku také příliš nevychutnali. Odlišné názory respektuji.

Další vydání Grygovských novin by vzhledem k neradostnému současnému stavu obecní „pokladny“, jak o něm informoval pan starosta (na můj vkus příliš stručně), mohlo být z Úsporných důvodů celé již pouze černobílé a dokonce by mohl být šetrně (ekonomicky i ekologicky) použit i méně kvalitní papír než v případě Grygovských novin anebo Čidla, vyrobený z recyklátu, abychom šetřili naše vzácné lesy.

Naše vidění by však černobílé rozhodně být nemělo. Neměli bychom vidět problém nákladů, vynaložených na tisk jednoho barevného dvojlistu novin (vnitřní byl černobílý), tak přísně a vytržený z kontextu jiných počinů obce. Během roku 2006 byly obcí nešetrně vynaloženy rozhodně nemalé finanční prostředky na záležitosti, souvisící s pochybnými oslavami 700 let první zmínky o obci. Nesmyslné světelné nápisy 700 (domácí věděli, co je ve hře i bez nich, cizí projíždějící to ze samotného čísla 700 stejně nemohli tušit, pokud je vůbec, věnujíc se řízení, postřehli), igelitové tašky s nepravdivým potiskem 700 let obce Grygov, stejným jako na nákladných barevných textilních vlaječkách se znakem obce a před volbami rozeslaný barevně vytištěný přehled Úspěchů obce za posledních deset let, tolikrát již opakovaný v Čidle a jinde. Ve srovnání s tím barevný dvojlist nových Grygovských novin nestojí z hlediska vynaložených nákladů vůbec za zmínku. Obec pěkných pár desítek tisíc ušetřila tím, že si odpustila zbytečný a nákladný silvestrovský ohňostroj, plánovaný na závěr roku „oslav“. Kraválu, světlic a petard bylo i tak dost a obec to nic nestálo.

Mnohem podstatnější by bylo nahlédnutí do problematiky hospodaření obce v těch záležitostech, kde nejde o pár stovek, ale nejméně o deseti či statisíce. Ale souhlasím, že šetřit se musí i v rámci malých položek. Ovšem na správném místě.   

Můj komentář k obsahu GN naleznete zde:
http://forum.grygov.cz/index.php?topic=271.0
Název: Re: Grygovské noviny (pdf)
Přispěvatel: koniklec Leden 09, 2007, 17:46:59 odpoledne
Podle mého názoru se první číslo Grygovských novin redakčnímu týmu povedlo. Články jsou napsány čtivým způsobem, jejich autoři a členové redakční rady umějí dobře vládnout perem. Zajímavá je i virtuální prohlídka zrekonstruované školské budovy, je dobře, že všichni měli možnost vidět krásné prostředí vytvořené pro naše děti a zhodnotit tak výsledky velké investice v naší obci. Grafická Úroveň je na profesionální Úrovni, určitě i díky diskutované barevné Úpravě. Barevné vydání bude pravděpodobně o něco dražší, ale pestrý interiér školy, obrázky z vítání občánků a rozsvícení vánočního stromu si rozhodně zasloužily barevné provedení fotografií. Kombinace  listů tištěných barevně a černobíle jistě o něco snížila celkové náklady. Informování občanů obce je velmi důležité, mnozí si výtisky schovávají a rádi se k nim po letech vracejí. Domnívám se, že náklady na vydání Grygovských novin byly vydány ku prospěchu občanů.
Název: Re: Grygovské noviny (pdf)
Přispěvatel: Leoš Leden 09, 2007, 21:53:56 odpoledne
Pokud by to obec nezruinovalo, osobně se přimlouvám i do budoucna za barvu, jestliže se jí použije vhodně tak jako v prvním čísle Grygovských novin. Bez ní by jistě nebyla tak pěkně vystižena atmosféra situací, pro kterýžto Účel byla barva použita.
Název: Re: Grygovské noviny (pdf)
Přispěvatel: Radim Leden 10, 2007, 17:44:03 odpoledne
Přeji všem pěkný den,
chtěl bych se zeptat redakčni rady Grygovských novin, kdo u těchto novin prováděl tisk? Z tyráže jsem se dočetl, že tisk prováděl prepress@seznam.cz nebo něco takového. Což mi připadá nedostatečné. Ale asi jen pro mě. Děkuji.
Název: Re: Grygovské noviny (pdf)
Přispěvatel: J.S. Leden 10, 2007, 21:46:13 odpoledne
Proč se ptáte na něco, co je v tiráži jasně uvedeno? Najdete tam celý název společnosti včetně její adresy. O tom, že by tisk prováděl prepress@seznam.cz tam naopak nic napsáno není. Je vám vidět až do žaludku a snažíte se o objev Ameriky. Používáte-li vám neznámá slova, ověřte si někde, jak se správně píší.   
Název: Re: Grygovské noviny (pdf)
Přispěvatel: Tom Leden 11, 2007, 08:39:35 dopoledne
Pro Úplnost uvádím, že tisk i grafické zpracování GN, tzn. obě činnosti, prováděla firma PROFITISK group s.r.o. Olomouc a také za to byla zodpovědná. Pokud se chcete seznámit přímo s grafikem, zkuste mu napsat na uvedenou e-mailovou adresu. Za redakční radu myslím mohu prohlásit, že své práce se uvedený pracovník zhostil na jedničku.

Hezký den!
Tomáš Kubáček
Název: Re: Grygovské noviny (pdf)
Přispěvatel: Dosik Duben 14, 2007, 22:11:14 odpoledne
tak jsem docetl dnesni grygovské NOVINY a musim rict, ze se povedly.  :potlesk: Ke kávě dobry počteníčko  ;)
Název: Grygovské noviny č. 2 (pdf)
Přispěvatel: J.S. Duben 16, 2007, 20:36:37 odpoledne
(http://chramosta.gryg.net/GN/2.jpg)
 (http://chramosta.gryg.net/GN/2.pdf)
4/2007
Název: Re: Grygovské noviny
Přispěvatel: občan Duben 18, 2007, 07:31:46 dopoledne
Noviny se zase povedly a i jejich příloha je zajímavé počteníčko. Tištěný text je vždycky lepší než text na monitoru počítače, co si budeme povídat. Mám jeden návrh. Vedení obce by mělo být objektivní a příští číslo Grygovských novin by mělo být doplněno o přílohu Grygovský bulvár, ve které by byly publikovány všechny příspěvky ze starého i nového fora, které napsal populární Kazimír pod všemi možnými pseudonymy. Mají společný rukopis a jsou snadno poznatelné, bojují za zájmy pana Otakara Hlaváče a proti současnému vedení obce. Myslím si, že občany by taková příloha určitě hodně pobavila a otevřela jim pořádně oči. Byla by tak oceněna Kazimírova zásluha o zvýšení sledovanosti fora. Moc se přimlouvám.   
Název: Re: Grygovské noviny (pdf)
Přispěvatel: J.S. Duben 18, 2007, 07:50:07 dopoledne
Vážený občane,

Váš nápad jistojistě stojí za uvážení a jako člen redakční rady GN bych ho rád podpořil. Je zcela správné dát prostor i názorům prezentovaným ve volebním i povolebním období obecní opozicí. Jen mám problém s tím, jak to udělat, aby po vydání přílohy nebyla redakce zavalena stížnostmi na publikaci spousty vulgarismů (Kazimír nemá jako anonym zrovna vybrané vyjadřování) a kvanta pravopisných chyb (Kazimír je dost slabý v češtině) - texty by měly zůstat autentické.
Název: Re: Grygovské noviny (pdf)
Přispěvatel: J.S. Duben 18, 2007, 08:12:20 dopoledne
Prosba

Ne všichni občané byli asi potěšeni vydáním přílohy s mými texty. Maminka, když jsem byl malý, říkávala: "Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem." A měla pravdu. Těm, kteří slovně při našem setkání v posledních dnech vydání přílohy ocenili, touto cestou děkuji. Byli to většinou ti, kteří si ji skutečně přečetli, což je pro mne příjemnou odměnou. Není důležité, zda s mými názory a pohledy na různé obecní záležitosti souhlasili, potěšil mne jejich zájem o ně.

K této výzvě mne inspirovalo sdělení pana starosty, že obdržel dopis včetně zmíněné přílohy od jisté paní, jejíž jméno si přesně nepamatuji, protože ji neznám a nikdy jsem o ní neslyšel (znělo nějak jako Krpáčková, Krbáčková či možná Hubáčková nebo Hrbáčková, omlouvám se, ale nemám dobrou paměť na jména), která se cítila poněkud rozhořčena vydáním přílohy. Z toho, co mi o obsahu dopisu řekl, jsem usoudil, že dotčená paní přílohu rozhodně nečetla, neboť vůči ní žádnou konkrétní výhradu neuplatnila, spíše jí šlo o demonstraci politického postoje, na což má jistě právo a je třeba její aktivní počin v tomto směru ocenit, neboť nejhorší je občanská lhostejnost.   

Prosím všechny, kteří z nějakého důvodu o přílohu nemají zájem, popř. tak chtějí demonstrovat odpor k současnému vedení obce a počinu vydání přílohy, aby byli tak laskavi a přílohu příležitostně vrátili na Obecní Úřad. Fórum čte mnoho lidí zvenčí (přezpolní v překladu do kazimírovštiny), kteří právě o přílohu projevili zájem (jejich počet mne poněkud zaskočil) a rád bych jim ji poskytl. Není zájem ji nikomu, komu není po chuti, vnucovat, zvláště když může skončit u někoho, koho naopak její existence potěší. Děkuji za pochopení.      
Název: Re: Grygovské noviny (pdf)
Přispěvatel: Roman Duben 18, 2007, 13:36:37 odpoledne
Tak to byla asi manželka pana Močidelníka co je kámoška s paní Exošovou /exstarostovou/. Přátelská službička jako zamlada. Chtělo by to uveřejnění ukázek z Močidla aby bylo jasné o co se jednalo slovy to popsat neumím. Vydavatelem by uvedený pan Hrbáček ale to byl jenom takový zastírací fígl aby autor zÚstal anonimní.
Název: Re: Grygovské noviny (pdf)
Přispěvatel: tonda Duben 18, 2007, 19:44:37 odpoledne
Ta paní Močidelníková (Kropáčková, Hrobáčková nebo jak se vlastně jmenuje) by si tu přílohu měla aspoň dodatečně přečíst, aby viděla, o co přišla. Jestli ji nečetla, tak je mi jí líto. :[ Přišla o hodně. Já jsem si to fakticky užil. Díky. Doufám, že příště bude další.  ;D ;D               

:potlesk: :potlesk: :potlesk:
Název: Re: Grygovské noviny (pdf)
Přispěvatel: Jiří Duben 22, 2007, 17:52:59 odpoledne
Nemohla by přílohou novin rozhořčená paní nějak zapůsobit, aby se bývalý pan vydavatel Močidla nemotal občas po obci zkárovaný pod obraz Boží? Nepůsobí to dobře na dospělé a už vůbec to není vhodný příklad pro naše děti. Než začne někdo řešit druhé, měl by si zamést nejdřív před vlastím prahem. Stejně to asi nebylo z její hlavy.     
Název: Re: Grygovské noviny (pdf)
Přispěvatel: abc originál Duben 22, 2007, 18:54:17 odpoledne
Zdravím lidičky, :mir:
GN jsou super !!!

;D zdraví všechny abcéčko  :mir:
Název: Grygovské noviny č. 3 (pdf)
Přispěvatel: Petr Chramosta Srpen 01, 2007, 16:01:24 odpoledne
(http://chramosta.gryg.net/GN/3.jpg)
 (http://chramosta.gryg.net/GN/Grygov_07-2007.pdf)
7/2007
Název: Re: Grygovské noviny (pdf)
Přispěvatel: Jiří Aust Srpen 08, 2007, 13:48:26 odpoledne
Grygovské noviny OK.
Jen jedna připomínka. Chybí tam jmenovitý seznam páťáků a nových obyvatel obce, příp. jejich rodičů. 
:(
Název: Re: Grygovské noviny (pdf)
Přispěvatel: Marlowe Prosinec 02, 2007, 18:30:57 odpoledne
Že by noviny v Grygově už přestaly vycházet? Ve foru je tolik novinek a lidi co nemají internet vědí houbeles. Nejdřív barva, pak blekenvajt a teč už vůbec nic. Se mě zdá, že je to šetření na neprawém místě.
Název: Re: Grygovské noviny (pdf)
Přispěvatel: J.S. Prosinec 20, 2007, 18:44:52 odpoledne
Ale nepřestaly, Marlowe. Jen pan starosta měl pořád něco jiného (rozuměj důležitějšího) na práci. Shodli jsme se ovšem v redakci, že noviny by měly určitě vycházet častěji a pravidelněji. Není dobře, když se s důležitými informacemi otálí, prostor pak dostávají různé fámy a šiřitelé poplašných zpráv či dezinformací. Takže tady je máte, momentálně se tisknou.

(http://chramosta.gryg.net/GN/4.jpg)
 (http://chramosta.gryg.net/GN/4.pdf)
12/2007
Název: Re: Grygovské noviny (pdf)
Přispěvatel: Tom Prosinec 21, 2007, 19:48:50 odpoledne
Dobrý večer,

před chvílí jsem vhodil výtisk nejnovějšího vydání Grygovských novin i do nejodlehlejší poštovní schránky naší obce. Věřím tedy, že je již máte všichni k dispozici i v tištěné podobě.

Navazuji na slova pana J.S., mého kolegy z redakční rady, a slibuji, že na další vydání nebudete muset čekat tak dlouho jako na toto.

Přeji Vám všem požehnané Vánoce a Úspěšný nový rok 2008.

Tomáš Kubáček, starosta obce

Název: Grygovské noviny z června 2008 (pdf)
Přispěvatel: Petr Chramosta Listopad 07, 2008, 01:13:39 dopoledne
(http://obrazky.grygov.cz/GN/GN_2008-06.jpg)
 (http://obrazky.grygov.cz/GN/GN_2008-06.pdf)

Grygovské noviny z června 2008 (pdf)
Název: Re: Grygovské noviny září 2008 (pdf)
Přispěvatel: Petr Chramosta Listopad 07, 2008, 01:18:17 dopoledne
(http://obrazky.grygov.cz/GN/GN_2008-09.jpg)
 (http://obrazky.grygov.cz/GN/GN_2008-09.pdf)

Grygovské noviny září 2008 (pdf)
Název: Re: Grygovské noviny (pdf)
Přispěvatel: Petr Chramosta Únor 11, 2009, 00:10:03 dopoledne
(http://obrazky.grygov.cz/GN/GN8_2009-02.jpg)
 (http://obrazky.grygov.cz/GN/GN8_2009-02.pdf)

Grygovské noviny únor 2009 (pdf)
Název: Re: Grygovské noviny (pdf)
Přispěvatel: Petr Chramosta Leden 04, 2010, 15:01:27 odpoledne
(http://obrazky.grygov.cz/GN/GN_2009_12.jpg)
 (http://obrazky.grygov.cz/GN/GN_2009_12.pdf)

Grygovské noviny prosinec 2009 (pdf)
Název: Re: Grygovské noviny (pdf)
Přispěvatel: organista Únor 19, 2011, 08:09:07 dopoledne
 Grygovské noviny sice dostáváme v papírové podobě do poštovních schránek, ale jejich publikování na internetových stránkách GRYGOV.CZ se před více než rokem nějak zadrhlo. Stáhnou si tento zpravodaj ve formátu PDF již delší dobu není možné. Nebo se mýlím?

Z.Š.
Název: Re: Grygovské noviny (pdf)
Přispěvatel: Petr Chramosta Únor 19, 2011, 18:24:46 odpoledne
(http://obrazky.grygov.cz/GN/GN_2010-01.jpg)
 (http://obrazky.grygov.cz/GN/GN_2010-01.pdf)

Grygovské noviny říjen 2010 (pdf)
Název: Re: Grygovské noviny (pdf)
Přispěvatel: Petr Chramosta Únor 19, 2011, 18:26:01 odpoledne
(http://obrazky.grygov.cz/GN/GN_2011-01.jpg)
 (http://obrazky.grygov.cz/GN/GN_2011-01.pdf)

Grygovské noviny únor 2011 (pdf)
Název: Re: Grygovské noviny (pdf)
Přispěvatel: Petr Chramosta Únor 21, 2011, 10:04:56 dopoledne
Citace
Grygovské noviny sice dostáváme v papírové podobě do poštovních schránek, ale jejich publikování na internetových stránkách GRYGOV.CZ se před více než rokem nějak zadrhlo. Stáhnou si tento zpravodaj ve formátu PDF již delší dobu není možné. Nebo se mýlím?

Z.Š.

Děkuji za upozornění, pane Štěpánku, provedl jsem opravu a načítání novin ve formátu PDF jde bez problémů.