Grygovské otevřené fórum

Prosíme přihlašte se nebo zaregistrujte.

Přihlašte se svým uživatelským jménem a heslem.
Pokročilé vyhledávání  

Registrace

Internetové diskuze mohou být plodné, ale často také plné nenávistných a nekonstruktivních "štěků" uživatelů. Diskuze by měla mít smysl a být přínosem pro život v obci, aby se v ní cítili dobře všichni, kteří se umí vyjadřovat slušně a věcně. úroveň diskuze je vizitkou jejích občanů.  

Pravidla internetové diskuzní etikety na tomto fóru:

Pravidlo 1
Jsme všichni lidé. Nikdy nezapomínejte, že ten, kdo čte Váš příspěvek, je člověk či osoba, kterou můžete snadno urazit, zranit a ponížit. Není slušné urážet druhé. Nikdy nepište nic, co byste nedokázali druhému říci do očí. Když už chcete druhého napadat, sdělte to předem.

Pravidlo 2
Řiďte se na Internetu stejnými pravidly jaká by měla být dodržována v reálném životě, tedy chovejte se dle etických a morálních zásad a neporušujte platné právní předpisy.

Pravidlo 3
Uvědomte si, kde se zrovna nalézáte. Jde o diskuzní fórum na www stránkách obce Grygov. Nejdříve se dívejte kolem sebe, přemýšlejte a pak se teprve projevte.

Pravidlo 4
Mějte ohled na ostatní. Je v pořádku, když si myslíte, že to, co právě děláte nebo si myslíte, je ta nejdůležitější věc na světě. Ale neočekávejte od ostatních, že s Vámi budou souhlasit. Zvažte, kdy je dobré použít přímý e-mail (oslovit přímo a soukromě) a kdy umístit příspěvek do veřejné diskuze. Pište příspěvky, které jsou k věci. Všichni účastníci diskuze by měli nejprve projít fórum a ověřit si, zda dané téma již není či nebylo probíráno. Není též od věci nahlédnout na www stránky obce, zda se tam požadovaná informace nenachází. Pokud najdete téma, které je podobné Vašemu problému, připojte, prosím, svůj příspěvek na konec daného tématu a nezakládejte novou položku diskuze. Pokud nesouhlasíte s obecnou úrovní či zaměřením diskuze, neříkejte všem ostatním, jak jsou pitomí. Prostě jděte pryč anebo se slušně snažte úroveň diskuze pozvednout. Každý příspěvek by měl mít konkrétní a výstižný nadpis. V nadpisu kromě několika teček (...) stačí jen jedno interpunkční znaménko (! - nikoli !!!), výjimečně snad dvě (!?).

Pravidlo 5
Nedělejte ostudu sami sobě. Zkontrolujte si po sobě pravopis (je to Vaše vizitka). Pište o tom, čemu rozumíte a tak, aby to dávalo smysl. Nepokládejte "návnady" pro hádku a neprovokujte.

Pravidlo 6
Znáte-li odpověč na kladené otázky, pak ji poskytněte.

Pravidlo 7
Mějte svou vášeň pro diskuzi pod kontrolou. Neodpovídejte na provokativní příspěvky. Nenadávejte ostatním za chyby v českém jazyce ani za nešikovnost v ovládání počítače či ve vyjadřování. Pokud jste umístili provokativní příspěvek nebo jste spustili hádku či k ní přispěli, omluvte se a možná Vám bude odpuštěno.

Pravidlo 8
Respektujte právo na soukromí druhého. Do fóra samozřejmě mohou vkládat příspěvky všichni, resp. ti, kteří mají potřebu vyjádřit svůj názor, něco navrhnout, zhodnotit apod. Je věcí každého, zda vystupuje pod svým jménem, nickem, monogramem nebo zcela anonymně.

Pravidlo 9
Nezneužívejte svou moc (například expertní znalosti či společenské postavení). Čím více jí máte, tím je důležitější, abyste s ní zacházeli citlivě a korektně.

Pravidlo 10
Promíjejte chyby ostatním. Také jste začínali!

A na závěr dvě důležitá upozornění:

1. Za obsah příspěvku nese veškerou odpovědnost přispěvatel.

2. Příspěvky zcela nekonstruktivní, urážlivé, hrubě vulgární, odporující zjevně zákonu, již zcela neaktuální, nic neříkající a opakující se mohou být i bez upozornění okamžitě smazány.


Toť vše pro klidnou, spokojenou a přínosnou diskuzi na fóru.

Stránka vytvořena za 0.071 sekund, 17 dotazů.